Teoman’ın ‘Paramparça’ isyanı

'Paramparça' şarkısı kendisinden izinsiz Müslüm Gürses'in rol aldığı

28.04.2008 - 13:47 | MediaCat

‘Paramparça’ şarkısı kendisinden izinsiz Müslüm Gürses’in rol aldığı bir reklam filminde kullanılan Teoman, tazminat davası açmak için harekete geçti.


5000 YTL teklif edildi

Ünlü rockçı Teoman, babası için yazdığı ‘Paramparça’ şarkısı kendisinden izinsiz bir televizyon markasının reklamında kullanılınca çileden çıktı! İlk önce Teoman’ı arayan reklam ajansı, ‘Paramparça’yı bir reklam filminde kullanmak istediklerini ve şarkıyı Müslüm Gürses’in seslendireceğini söyledi. Ünlü rockçı da ücret konusunda anlaştıkları takdirde hiçbir sorun olmadığını belirtti. Ancak 5 bin YTL teklif edilince Teoman, “Konuşmaya bile gerek yok” deyip şarkının kullanılmasına izin vermedi.


Derdim markayla değil!

Geçtiğimiz hafta ‘Paramparça’nın reklam filminde kullanıldığını gören Teoman, avukatına reklam şirketine ihtarname çekmesi için talimat verdi. Telif hakkı ödenmezse tazminat davası açacağını belirten Teoman konuyla ilgili şunları söyledi: Sıkıntı Müslüm Gürses’le ya da televizyon markasının şirketiyle ilgili değil. Emeğime saygı duyulmaması, kaale alınmamış olmak beni yasal yollara başvurmaya yöneltti.

Teoman, “Biliyorum ki televizyon markasının şirketinin de şarkımın benden izin alınmadan reklam filminde kullanıldığından haberi yok” dedi.

Kaynak: Sabah

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.