Renk körleri sonbaharın gerçek renkleriyle tanışıyor

Tennessee Tourism'den renk körlerinin yüzünü güldüren bir hamle.

03.11.2017 - 10:41 | Sencer Uçar

Renk körleri sonbaharın gerçek renkleriyle tanışıyor

Sonbaharın gelmesi ile birlikte doğa bizlere mucizevi manzaralar sunmaya başlar. Sarının, kahverenginin, yeşilin onlarca tonu kuşatır etrafımızı. Her ne kadar havaların serinlemesi bir nebze canımızı sıksa da bu renk cümbüşü moralimizi yerine getirme konusunda yeter de artar bile.

Fakat bazılarımız doğanın sonbaharda sunduğu görsel şölenin tadını doya doya çıkaramaz. Mesela mı? Örneğin kırmızıyla yeşili ayırt edemeyen renk körleri. Az bir sayıdan da bahsetmiyoruz zira dünya üzerinde 280 milyon insan renk körlüğü ile yaşamak zorunda.

Sonbahar doğa turizminin ülke ekonomisinde önemli bir yer kapladığı ABD’de, Tennessee eyaletinde faaliyet gösteren Tennessee Tourism ise ülkedeki diğer rakiplerinden ayrışmak adına VML ile işbirliğine gidiyor ve renk körlerinin sonbaharda doğanın sunduğu güzellikleri ilk kez gerçekte olduğu gibi görebilmeleri için eyaletin çeşitli yerlerine renk körlerinin tüm renkleri görebilmelerine olanak sağlayan özel lensler yerleştiriyor.

Sonbaharı hayatları boyunca bir bakıma eksik yaşayan renk körleri ise bu özel mevsimin asıl renklerini ilk kez gördüklerinde gözyaşlarını tutamıyor.

Kaynak: lbbonline.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.