Televizyon ürün grubu için de konkur

Elektronik devi Sony, televizyon ürün grubunun uluslararası reklâm çalışmaları için konkur hazırlıklarına hız verdi...

16.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Elektronik devi Sony, televizyon ürün grubunun uluslararası reklâm çalışmaları için konkur hazırlıklarına hız verdi. Henüz hazırlık aşamasında olan ve şirketin Japonya Ofisi tarafından yönetilen konkurun sonucunda seçilen ajansın, markanın televizyon ürün grubu için üretilecek yeni projelerinden sorumlu olacağı bildirilirken; Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, Türkiye, İsveç, İtalya, Rusya, Kenya ve Güney Afrika dahil olmak üzere pek çok pazarda yönetilmesi planlanan kampanyanın gelecek yıl başlatılması bekleniyor.

Konkur sonucunun markanın, Avrupa pazarındaki yaratıcı çalışmalarından sorumlu ajansı Anomaly ile olan ortaklığını doğrudan etkilemeyeceğine inanılıyor. Anomaly, Sony Avrupa’nın 50 milyon pound değerindeki reklam çalışmalarını yönlendirmek için açılan ikili konkur sonucunda 2009’un Aralık ayında göreve getirilmişti. Ajansın, Sony’nin Bravia televizyonları için yarattığı ikonik kampanya ile dikkatleri çeken Fallon’un yerine geçmesi, reklâm dünyasında uzun süre konuşulmuştu.

Anomaly son olarak markanın 3D’li televizyonu için, Real Madrid’de forma giyen Brezilyalı futbolcu Kaká’nın yer aldığı bir reklam kampanyası hazırlamıştı. Anomaly, bunun öncesinde de Sony için geniş çaplı bir kampanya hazırlamış ve bu yılın Nisan ayında kampanyayı yürütmeye başlamıştı. Söz konusu kampanya, bir tanesinde futbol oynayan çocukların yer aldığı, diğerinde ise her şeyin Sony Bravia televizyonlarında daha büyük gözüktüğü 2 reklamdan oluşuyordu.
Sony Avrupa’nın iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Ben Moore, Anomaly ile Avrupa’da birlikte çalışmaktan son derece keyif aldıklarını, tüm çalışmalarının başarılı bir şekilde ilerlediğini ve yeni konkur sürecinin Anomaly ile olan ortaklıklılarını etkilemeyeceğini belirtti.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.