Telekom’a yurtiçi yatırımcıdan yoğun talep

Yüzde 15 kamu hissesi 'ucuz fiyattan' satışa çıkartılan Türk Telekom'un halka

02.05.2008 - 11:15 | MediaCat

Yüzde 15 kamu hissesi ‘ucuz fiyattan’ satışa çıkartılan Türk Telekom’un halka arzında yurtiçi yatırımcılardan 4 milyar dolarlık ön talep geldi. Ancak TT’nin halka arzedilen hisselerinin yüzde 65’inin yabancılara ayrılması yüzünden yerli yatırımcıların bu talebi kendilerine ayrılan payın altı katı oldu. Edinilen bilgiye göre ancak yabancıların katılımının düşük kalması durumunda yerli yatırımcıların payı artabilecek.

Türk Telekom’da halka arz edilen Hazine’ye ait 525 milyon YTL nominal değerdeki yüzde 15 hissenin yüzde 35’i yurtiçi yatırımcılara, yüzde 65’i de yabancı yatırımcılara tahsis edilmişti. Yurtiçi yatırımcılardan ön talep toplama işlemi tamamlanırken, yabancı yatırımcılar için ön talep dönemi ise devam ediyor.


Yüzde 65’i yabancıya satılacak

Halka arzda fiyat aralığı 3.90-4.70 YTL olmuştu. Ön talep miktarının yüksek çıkması dolayısıyla arzın tavan fiyat olan 4.70 YTL olacağı belirtiliyor. Halka arzda kesin talep toplama 7-8-9 Mayıs, İMKB’de işlem görme tarihi ise 15 Mayıs olarak öngörüldü.

Kaynak: Radikal

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.