Telecom Italia mobil telefondan çekiliyor

AVEA’daki hisselerini Türk Telekom’a satarak Türkiye pazarından çekilen Telecom Italia (TI), İtalya’da radikal yapılanmaya gidiyor.

12.09.2006 - 00:00 | MediaCat

AVEA’daki hisselerini Türk Telekom’a satarak Türkiye pazarından çekilen Telecom Italia (TI), İtalya’da radikal yapılanmaya gidiyor. Telecom Italia, ağ ve mobil telefon kolundaki bütün operasyonlarını satarak genişbant ve medya hizmetlerine odaklanmayı planlıyor. Telecom Italia’nın yeniden yapılanması, telekom operatörlerinin yeni başarılı stratejiler bulmak için karşılaştığı küresel belirsizliklere de dikkat çekiyor. Bu gelişme aynı zamanda son iki yılını mobil ve sabit hat servislerin birleştiği sektörde müşteri aramakla geçiren Telecom Italia Başkanı Marco Tronchetti Provera için de ’u dönüşü’ anlamınna geliyor. Telecom Italia , iki yıl önce mobil bölümünün yüzde 44’ünü 20 milyar Euro’ya bedel bir anlaşmayla satın almıştı. Telecom Italia, hangi bölümlerini satacağı konusunda bir açıklama yapmadı. Ancak konuya yakın kişiler, Telecom Italia’nın satabileceği iş kolları konusunda tahminlerde bulunuyor. 30 milyar dolar değerindeki Telecom Italia Mobile’ın satılmasının Telecom Italia’nın borçlarını rahatlatabileceği belirtiliyor. Regülatorlerin, Telecom Italia’ya ağ işini diğer faaliyetlerinden ayırması konusunda baskı yapması nedeniyle de Telecom Italia’nın ağ işinin bir bölümü satabileceği de düşünülen olasılıklar arasında.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.