MediaCat

Teknosa’ya yeni genel müdür

Teknosa Genel Müdürü olarak görev alacak isim belli oldu.

Teknosa’ya yeni genel müdür

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa’nın genel müdürlüğüne Sitare Sezgin atandı. Sabancı Topluluğu bünyesinde farklı pozisyonlarda üst düzey sorumluluklar da üstlenen Sezgin, Teknosa’nın ilk kadın genel müdürü oldu.

İzmir Amerikan Koleji’nin ardından 1997 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan ve yüksek lisans eğitimini Manchester Üniversitesi’nde finans ağırlıklı tamamlayan Sezgin, iş yaşamına 1999 yılında Bain&Company şirketinde başladı. 2001-2004 yılları arasında The Boston Consulting Group’ta kıdemli danışman olarak görev yapan Sitare Sezgin, 2004 yılında Sabancı Topluluğu’na katıldı. Sezgin, 2004-2009 yılları arasında Sabancı Holding Perakende Grup Başkanlığı’nda strateji ve iş geliştirme müdürü, 2010-2011 yılları arasında Akbank’ta yeni ürün ve kanal geliştirme biriminde bölüm başkanı olarak görev aldı. 2011-2018 yılları arasında Boyner Grup’a bağlı Back-Up ve Bofis Turizm şirketlerinin genel müdürlüğünü üstlenen Sezgin, 2016-2018 yılları arasında CarrefourSA ve AvivaSA’da bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak da görev yaptı. Sitare Sezgin, Şubat 2018’den bu yana Akbank iştiraki AkÖde şirketinin genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyordu.

Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Timur atamayla ilgili, “Sabancı Topluluğu bünyesinde önemli sorumluluklar üstlenen ve özellikle elektronik perakendeciliği, perakendecilik, hizmet ve yeni nesil ödeme sistemlerini de kapsayan finansal hizmetler sektörlerindeki deneyimleri ile Sitare Sezgin’in genel müdür olarak atanmasından büyük memnuniyet duyuyorum. Kendisinin bu güçlü deneyimle Teknosa’nın vizyonu ve yol planına çok önemli katkıları olacağına ve şirketimizin önündeki fırsatları büyük başarılara dönüştüreceğine yürekten inanıyorum. Stratejik yol haritamızda yer alan uçtan uça en iyi müşteri deneyimi, dijitalleşme ve veri analitiği, sürdürülebilirlik ve çalışanlarla birlikte işin geleceğine uyum konularıyla ilgili yatırımlarımız, bundan sonra Sitare Sezgin’in liderliğinde tüm paydaşlarımız için değere dönüşmeye devam edecek” açıklamasında bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.