Teknosa reklamının sosyal medya yansımaları

İlk defa sosyal medyada paylaşılan reklam filminin etkileri

09.05.2013 - 10:20 | Muzaffer Kurt

Teknosa anneler günü kampanyası

Anneler gününe yaklaştığımız bu haftada markalar anneler günü reklamlarıyla ekrandaki yerlerini aldılar. Teknosa, 41?29! işbirliği ile hazırladığı ‘Son teknoloji anneler’ reklam filmini televizyonda yayınlamadan önce sosyal medyada paylaştı.

“Oldukça aktif ve kuvvetli bir komünitemiz var”

Reklam filminin televizyonlardan önce neden ilk defa sosyal medyada paylaşmaya karar verdiklerini 41?29! Sosyal Medya Direktörü Ali Güracar açıkladı: “Teknosa ile birlikte geçtiğimiz 1,5 sene içerisinde yaptığımız projeler ve farklı iletişim ile oluşturduğumuz 1.3 milyon kişilik oldukça aktif ve kuvvetli bir komünitemiz var. Çekilen TV reklamının uzun versiyonunun bu kitle tarafından güçlü bir reaksiyon alacağını biliyorduk. Böylece video, TV reklamı çıkmadan uzun versiyonu ile yaratılan konuşmanın etkisini, sonrasında başlayan tv yayınları arttırarak sürdürmüş oldu.”

680 bin kez izlendi, 210 bin kez paylaşıldı ve 7500 tweet atıldı

2 Mayıs’ta sosyal medyada yayınlanan reklam filmi bugüne kadar 680 bin kez izlendi. Bu sayı, markanın YouTube kanalına yüklemiş olduğu filmin izlenme sayısıyla birlikte video içerik siteleri, bloglar ve haber sitelerine yüklenmiş videoların toplam izlenme sayısını da içeriyor.

Reklam linki Facebook‘ta toplamda 210 bin kez paylaşılırken bununla 51 milyon civarında etki yakalanmış. Markanın her hangi bir yatırım yapmadan sadece organik yollarla eriştiği bu sayılarda bazı facebook sayfalarının videoyu kendi sayfalarında da paylaşması ve yüksek izlenme sayılarına ulaşmaları yatıyor.

Reklam filminin sonunda yer alan #sonteknolojiannem hashtag’ine 7 Mayıs akşamında alınan verilere göre toplamda 7500 tweet atıldı. Bu sayıya organik olarak ulaşılırken ünlü isimler de reklam filmi hakkında tweet attılar.

“Kampanyanın anneler gününe kadar etkisini güçlendireceğini düşünüyoruz”

Görünen o ki ‘Son teknoloji anneler’ reklam filmini sosyal medyanın da gücüyle neredeyse izlemeyen kalmadı diyebiliriz. Projeye başlama sürecinde hedeflenen sonuçla şuanda karşımıza çıkan bu durum hakkında Ali Güracar “Hafta bitmeden yakın rakamlara ulaşacağımızı tahmin ediyorduk ancak Erdil Yaşaroğlu gibi sosyal medyada da çok takip edilen kişilerin paylaşımları bizi hedeflerimizin üzerine taşıyarak sevindirdi. Kampanyanın bu gün gerçekleşen twitter aktivasyonu ve mevcut süren tv reklamı ile birlikte anneler günü’ne kadar etkisini güçlendireceğini düşünüyoruz” diyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.