Teknosa borsaya adım atacak

Teknosa’nın 2.3 kat taleple karşılaşılan halka arzı, 98.04 milyon lira büyüklükle bu yılın şu ana kadarki en büyük iki halka arz işlemi arasına girdi.

15.05.2012 - 00:00 | MediaCat

Ak Yatırım’dan yapılan açıklamaya göre, ek satışla birlikte yüzde 11.5 hissenin 7-8.25 lira fiyat aralığından halka arzında hisse başına fiyat 7.75 lira olurken, halka arza 2.3 kat talep geldi. 10 milyon lira sermayeli şirketin piyasa değeri de 852.5 milyon lira oldu.

Teknosa hisseleri 17 Mayıs’ta borsada işlem görmeye başlayacak. Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, Teknosa halka arzı çalışmalarının karşılığını yoğun yatırımcı ilgisiyle aldıklarını söyledi. Dinçer, halka arz gelirinin Sabancı Holding tasarrufunda değerlendirileceğini açıklamıştı.

Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane de, “Hisselere yoğun talep bekliyorduk. Küresel piyasalarda ve hisse senedi piyasalarındaki durgunluğa rağmen gelen bu yüksek talep bizleri mutlu etti. Yatırımcılarımızın ilgisine ve duyduğu güvene teşekkür ederiz. Halka arz edilen hisselerimize toplam 2.3 kat talep geldi. Borsadaki bu ilk adımımız hisselerimizin ileriye dönük performansı için de umut verici” dedi.

(Kaynak: Milliyet)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.