TBWA yöneticileri Grand Prix tahmininde bulundular

TBWA ekibinden film kategorisi Grand Prix tahminleri

18.06.2014 - 18:27 | Melis Madanoğlu Sözer

Cannes Lions 2014’ün dördüncü gününde TBWA network’ü yöneticileri ve kreatifleri bir yatta düzenledikleri kahvaltıda basınla bir araya geldi. TBWA ekibinden Global Kreatif Direktör John Hunt, Global Başkan ve CEO Tom Carrol, ve bölge başkanlarının yanı sıra TBWA\ISTANBUL ekibinden Genel Müdür Burcu Kayimtu Özdemir de vardı.

Aldıkları ödüllerle ilgili MediaCat’e konuşan Burcu Kayimtu Özdemir, “İlk ödül töreni Pazartesi akşamıydı. Ben de haberi alınca bir telaş uçağa atladım geldim. Çünkü bugüne kadar böyle bir başarı görmemiştik, iki tane Altın Aslan aldık PR kategorisinde. Çok gurur verici bir şey. Konu özellikle Radikal Fading News (Silinen Haberler) olunca daha da kıymetli ödülümüz. Çünkü biliyorsunuz burada kazanan bütün case’ler o kocaman salonda binlerce insana izlettiriliyor. Çalışma Türkiye’de bu konuda farkındalık kazandırmamızı da sağladı. Bu nedenle çok mutluyuz. Öte yandan Altın Aslan’ın hayalini kurardık, her sene büyük bir çabayla çalışırdık, ilk defa kısmet oldu. Ajansın da ilk Altın Aslan’ı, ilk duble Altın Aslan’ı. O yüzden tarifsiz bir mutluluk bir gurur içindeyiz.”

TBWA yöneticileri TBWA\ISTANBUL’u kutlarken favori işlerini ve Grand Prix adaylarını da MediaCat’le paylaştılar.

“TBWA\ISTANBUL’un işleri harika”
Perry Valkenburg – TBWA Europe Başkanı ve TBWA International COO’su

Kesinlikle TBWA\ISTANBUL’un kazanan işlerinin harika olduğunu düşünüyorum. Sanıyorum ilk kez bu kadar aslan kazandılar. Öyle bir ekiple çalışmak bizim için bir şans. Çok mutluyuz.

Bu yılki favorilerim hakkında objektif olamayacağım, Adidas’ın Gym Store işi benim favorim. Ama henüz tüm işleri görmediğimi de belirtmeliyim.

“Eşsiz bir iş yapıyorlar”
Ulrich Pröschel – TBWA Europe, İş Geliştirme Başkan Yardımcısı
TBWA\ISTANBUL bizim network’ümüzdeki en başarılı ajanslardan biri. İstanbul’daki ortaklarımızdan çok çok memnunuz. Çok genç, çok yaratıcı ve çok başarılı bir ekip. Dünyanın en önemli reklam pazarlarından birinde çok başarılı bir iş yürütüyorlar. TBWA\ISTANBUL’un eşsiz bir iş yaptığına inanıyorum çünkü aynı zamanda hem çok etkili hem de çok yaratıcı işlere imza atıyorlar. Bu onları bu pazarda eşsiz kılıyor. Volvo’nun kazanmasını bekliyorum film kategorisinde ama tüm işleri incelemeliyim kesin tahminimi söylemeden önce.

“Volvo’nun kazanmaması sürpriz olur”
Patrick Tom – TBWA\Shanghai, Grup Kreatif Direktörü
Direct Jürisi’nde görevliydim bu yıl. İşimiz her zamankinden çok daha zordu çünkü inanılmaz kaliteli işler vardı. TBWA\ISTANBUL’un bu yılki ödül performansının göz alıcı olduğunu düşünüyorum. Özellikle de katılan işler bu kadar kaliteliyken aralarından sıyrılıp Altın Aslan almaları ayrı bir başarı.

Benim kişisel favorilerim arasında Cadbury markası Trident’in, sakıza ilişkin önyargıları kırmak amacıyla Arjantin’de gerçekleştirdiği ilginç deney üzerine olan kampanya. Son derece basit ve bu basitlikle mesajı gayet net veriyor ve sakızın zihnimize yerleşen negatif algısını değiştirmeyi başarıyor. Film kategorisinde Grand Prix’yi ise Volvo’nun Epic Split işinin almasını bekliyorum. Almaması sürpriz olur sanıyorum.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.