MediaCat

TBWA, Sprint’in yaratıcı işlerini bıraktı

Omnicom Grup’a bağlı New York TBWA/Chiat/Day, Sprint’in yaratıcı işlerini bıraktığını açıkladı. Ajansın, Telecom’un tüketici reklamlarını yürütmesi

TBWA, Sprint’in yaratıcı işlerini bıraktı

Omnicom Grup’a bağlı New York TBWA/Chiat/Day, Sprint’in yaratıcı işlerini bıraktığını açıkladı. Ajansın, Telecom’un tüketici reklamlarını yürütmesi bekleniyor.

Sprint’in diğer ajansı, Publicis & Hal Riney firma ile çalışmayı sürdürüyor. Sprint, San Francisco Publicis & Hal Riney ile genel reklam işlerinde ve şirketler arası (b2b) hesaplarında uzun zamandır çalışıyordu. TBWA ise Sprint’in tüketici reklamlarını hazırlıyordu.

Stratejik karar

Advertising Age dergisi web sitesinin haberine göre, TBWA tarafından bugün yapılan açıklamada firma yetkilileri, firmaya en iyi hizmeti verebilmek için Sprint’in iş durumunu açıkça anlayıp bu doğrultuda stratejik bir karar verdiklerini ifade etti. TBWA, Tequila aracılığıyla Sprint’e bugüne dek vermiş oldukları perakende ve pazarlama servislerini de kapsayan geniş partnerlik hizmetleri ile daima bağlı olduklarını vurguladı.

Pazarlama hizmetlerine 1.6 milyar Amerikan Doları harcayan 3 no’lu Telecom firması, geçtiğimiz ay taze fikirlere ihtiyaç duyduklarını açıklamıştı. Firmanın bu ihtiyacı doğrultusunda ajanslarla yaptığı görüşmelerin bu hafta içinde sonuçlanması bekleniyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.