Tavuklara tavuk dilinde müjde

Ürettiği yapay etlerin satışı FDA tarafından onaylanan UPSIDE Foods, güzel haberi önce tavuklarla paylaştı.

24.11.2022 - 10:44 | Sencer Uçar

Hayvan hücrelerinden ürettiği etlerin insan tüketimine uygun olduğu FDA tarafından onaylanan ilk şirket olan UPSIDE Foods, bu hafta aldığı güzel haberi, haberden en çok sevinecek olanlarla yani tavuklarla paylaştı. Şirketin Kurucu CEO’su Uma Valeti imzasıyla New York Times’ta yayımlanan açık mektubun dili de tavukça oldu.

Mektupta dünya tavuklarına tavuk dilinde seslenen Valeti, şirket faaliyetlerinden ve aldıkları güzel haberden bahsetti, tavuklara sofralarda ihtiyaç olmayacağını müjdeledi: “Yepyeni bir dönem kapıda. Gelecekte şu an tükettiğimiz kadar et tüketebileceğiz ama bundan çok daha az sayıda hayvan zarar görecek. Bunu ilk duyan sizler yani tavuklar olsun istedik. Umarız gagalarınıza gülümseme getirir.”

Tam sayfa mektubu yalnızca insanlar değil tavuklar da okuyabilsin diye bir de karekod yerleştirildi. İnsanlar karekod aracılığıyla mektubun İngilizcesine erişebildi. Siz de mektubu buradan okuyabilirsiniz.

KÜNYE

  • Reklamveren: UPSIDE Foods
  • Reklam Ajansı: Rethink

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.