TAV’ın yüzde 10 hissesi satıldı

Yatırım bankalarından Goldman Sachs'ın elinde bulunan TAV Havalimanları Holdingdeki yüzde 10,1'lik

12.11.2007 - 15:42 | MediaCat

TAV Havalimanlarından yapılan yazılı açıklamada, Meinl Airports International’ın, yüzde 10,1 oranında hissesini aldığı TAV Havalimanları Holdingin yeni stratejik ortağı olduğu belirtildi. Meinl Airports International’in, yatırım bankalarından Goldman Sachs’ın elinde bulunan TAV Havalimanları Holdingdeki yüzde 10,1’lik hissesini 190 milyon avro karşılığında satın aldığı bildirildi.


İCRA KURULU BAŞKANI VE ÜST YÖNETİCİ SANİ ŞENER

TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Sani Şener, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, havalimanları terminal yapım ve işletmesinde Türkiye’de lider, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Kafkaslar ve Doğu Avrupa’da bölgesel bir güç olarak hızla ilerlediklerini vurguladı.

Meinl’in, sektörde Rusya ve Doğu Avrupa’da etkili havalimanı yatırımları planladığını belirten Şener, “Böyle bir stratejik ortak, TAV Havalimanları Holding’in ilerleyen projelerinde pazar çalışmalarında da farklı coğrafyalara hizmet vermesini sağlayacaktır” dedi.

Geleceğin parlayan sektörü olarak gösterilen havalimanı işletmeciliğinin, Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyada en önemli yatırım sahası olduğunu ifade eden Şener, bu alanda tecrübeli ortakların, TAV Havalimanlarının bilgi birikimi ve deneyimine katma değer sağlayacağını kaydetti.


MEINL AIRPORTS INTERNATIONAL…

Verilen bilgiye göre, merkezi ve Doğu Avrupa’da bulunan, 150 yıllık bir yatırımcılık geçmişine sahip olan Avusturya merkezli Meinl Grubuna bağlı Meinl Airports International, küresel bir yatırımcı olarak havalimanı özelleştirmelerinde roller üstleniyor.

Meinl Airports International, Avrupa, Amerika, Asya, Afrika ve Avustralya kıtalarında 28 ülkede projeler yürütüyor. Meinl Airports, hedef bölge olarak merkezi ve Doğu Avrupa’nın özelleştirmeye açılacak havalimanlarını görüyor.

Kaynak: Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.