MediaCat

TAV Havalimanları üst yönetiminde dört yeni atama

TAV Havalimanları’nda 1 Aralık 2012 itibariyle üst yönetime dört yeni atama gerçekleşti.

TAV Havalimanları üst yönetiminde dört yeni atama

manşet fotoğrafı: Mehmet Erdoğan

 

TAV Havalimanları’nda 1 Aralık 2012 itibariyle üst yönetime dört yeni atama gerçekleşti. Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Erdoğan önümüzdeki dönemde Dış İlişkiler Direktörlüğü görevini üstlendi. Türkiye’de proje finansmanını ilk gerçekleştiren şirketler arasında yer alan holdingde Finans Direktörlüğü’ne (CFO-Chief Financial Officer) Proje ve Yapılandırılmış Finansman Koordinatörü Burcu Geriş getirildi. Geriş, İDO Genel Müdür Vekili olarak şirketten ayrılan Murat Uluğ’dan boşalan koltuğa atandı. Kuruluşundan bu yana şirkette kurumsal iletişim süreçlerini yöneten Bengi Vargül, 1 Aralık itibariyle Kurumsal İletişim Direktörlüğü’nü üstlendi. Yatırımcı İlişkileri Koordinatörü Nursel İlgen de Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak görev yapacak.

Mehmet Erdoğan, Dış İlişkiler Direktörü

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari İşler Fakültesi’nden mezun olan Erdoğan, iş yaşamına Arapoğlu Giyim Sanayi’nde işletme müdürü olarak başladı. Ankara Anonim Türk Sigorta’da pazarlama müdürü, Söğüt Seramik’te sigorta müşaviri olarak görev yapan Erdoğan, 1999’da mali ve idari işler şefi olarak TAV’a katıldı. Erdoğan son olarak TAV Havalimanları Holding Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Burcu Geriş, CFO

Burcu Geriş 1999’da Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. London Business School ve Columbia Business School’dan MBA derecesi aldı. Kariyerine Garanti Bankası’nda başladı ve 1999-2005 arasında hazine, proje finansmanı, finansal analiz, risk analizi gibi alanlarda farklı özelleştirme, altyapı, enerji projelerinde görev aldı. 2005’te TAV Havalimanları Holding’de Proje ve Yapılandırılmış Finans Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. TAV’da sırasıyla müdür yardımcısı, müdür ve koordinatör olarak görev alan Geriş, İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes’in yanı sıra Gürcistan, Tunus, Makedonya ve Suudi Arabistan’daki havalimanı projelerinin finansmanını yürüttü, şirketin halka arz ve çeşitli hisse satış işlemlerinde rol aldı.

Bengi Vargül, Kurumsal İletişim Direktörü

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan Vargül, aynı üniversitede televizyon haberciliği alanında lisansüstü eğitimini tamamladı. Kariyerine 1992 yılında TRT haber merkezinde muhabir olarak başladı. 1997-2000 yılları arasında da NTV’de muhabir olarak çalıştı. 1999’da Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getiriliş haberini dünyaya duyuran ilk kişi olarak önemli bir gazetecilik başarısına imza attı. London Canning School’da iletişim, ikna teknikleri ve farklı kültürlerle iletişim teknikleri konularında eğitim aldı. TAV Grubu’nda yaklaşık 13 yıldır görev yapan Vargül, dört yıldır İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Kurumsal İletişim Sertifika Programı dersi veriyor. TÜHİD üyesi ve Kurumsal İletişimciler Derneği YK üyesi.

Nursel İlgen, CFA, Yatırımcı İlişkileri Direktörü

ODTÜ İşletme Bölümü’nden 1997’de mezun oldu. Aracı kurumlarda dokuz yıl çalışarak fon yönetimi ve araştırmanın yani sıra halka arz ve özelleştirme projelerinde deneyim edindi. 2006’da katıldığı TAV Havalimanları’nda halka arz sürecinde görev aldı ve Yatırımcı İlişkileri Departmanı’nı kurarak bu bölümde çalışmalarını devam ettirdi. Thomson Extel tarafından finans kuruluşları arasında yapılan oylamada Türkiye’de yatırımcı ilişkileri yetkilisi alanında 2009 ve 2011’de ikinci, 2010 ve 2012’de birinci seçilmiştir. Benzer bir çalışmada Yatırımcı İlişkileri alanında 2012’de Avrupa ikincisi unvanını kazanmıştır. CFA ve SPK İleri Düzey ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisanslarına sahip. İlgen’in CFA Institute, CFA Society of Istanbul, TÜYİD ve TKYD üyeliği bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.