Tatil rehavetine kapılma “Rekatlon” başvurularını kaçırma

Üniversite öğrencilerinin heyecanla beklediği marketingist süresince durmaksızın gerçekleşecek olan...

12.08.2008 - 12:22 | MediaCat

Üniversite öğrencilerinin heyecanla beklediği marketingist süresince durmaksızın gerçekleşecek olan “Rekatlon”a başvurular başladı!

Bu haber üniversite öğrencilerini tatil rehavetinden çıkaracak! 25–28 Eylül 2008 tarihleri arasında marketingist kapsamında oluşturulan “prographic” bölümünde, bu yıl 3.sü gerçekleştirilecek olan “Rekatlon”a başvurular www.rekatlon.org adresinde devam ediyor. “Rekatlon” bir Fayda Reklam Ajansı projesi olarak gerçekleşiyor ve Fayda Reklam Ajansı ekip olarak etkinlik boyunca tam kadro stratejik ve yaratıcı çözümler üretilmesine yardımcı olmak ve yarışmacılara rehberlik etmek için prographic’te olacak.

Bilmemek değil öğrenmemek ayıp! Peki nedir bu “Rekatlon”?

“Rekatlon” ilk adımda şu ana kadar eşi benzeri olmayan ve reklâm sektörünün küçültülmüş, “sahici” bir modeli olarak tanımlanabilir. Genel anlamda bakıldığında ise; henüz ilk iş tecrübesini bile yaşamamış tamamı üniversite öğrencilerinden oluşan ve yeteneklerini göstermek için çırpınan gruplara, genç yeteneklere verilen değerin karşılığı olarak bakılabilir. Ayrıca “Rekatlon”u tüm diğer reklam yarışmalarından ayıran; gerçek zamanlı, fuar süresince durmaksızın süren özelliğinin yanı sıra Türkiye’deki üniversitelerin her bölümünden yerli ve yabancı öğrencilerin katılabilmesidir.

“Rekatlon”da ‘bitmiş işler’ değil; ‘onaylanmış fikirler’ yarışıyor!

Geçen yıl 12 ekibin yarıştığı “Rekatlon”a katılabilmek için yaratıcılık, stratejik düşünme ve konuşma sanatını bilmek yeterli. “Rekatlon”a katılacak olan her yarışmacı ekip; sektördeki gerçek bir ajans gibi; gerçek müşterilerin gerçek istek ve hedeflerine göre farklı farklı stratejiler ve çözümler önerecekler. Sonra da tüm bunları gerçek sunumlarla reklâm verene satmaya çalışacaklar ve yaptıkları işleri bir jüriye değil, gerçek reklâm verenlere beğendirecekler. Elbette son noktayı yine “Rekatlon” jürisi koyacak! Tüm reklâm sektöründe olduğu gibi reklâm verenin onayladığı işler finalde de jüriye sunulacak! “Rekatlon”da altı çizilmesi gereken bir diğer nokta ise ‘bitmiş işler’in değil; ‘onaylanmış fikirler’in yarışıyor olması!

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.