Taşranın değişen temsilleri Ad Hoc Ağustos sayısında

Ad Hoc, beşinci sayısıyla bayilerde.

06.08.2019 - 10:00 | MediaCat

Maltepe Üniversitesi tarafından akademi, iş dünyası ve popüler kültürü bir araya getirmek üzere hayata geçirilen Ad Hoc, dopdolu bir ağustos sayısıyla bayilerde. Ad Hoc, beşinci sayısında da kültür, teknoloji, insan ve ekonomi dörtlüsünde hayat bulan yerel ve küresel gelişmeleri eleştirel ve çoksesli bir bakış açısıyla mercek altına alıyor.

Kırsal: İnsan ve doğa ilişkisini yeniden düşlemek

Ad Hoc yaz mevsimini kentsel yoğunluğu giderek artan bir dünyada insan ve doğa ilişkisi üzerine 21’inci yüzyıla özgü fikirlerle dolu bir sayıyla uğurluyor. Bugüne dek sıkıcı, monoton ve yaratıcılıktan uzak olduğu düşünülen kırsal alanları sanatla dönüştürmek; doğa ve insan ilişkisini teknoloji üzerinden yeniden örgütlemek, taşranın yıllar içinde değişen temsillerinin izini sürmek bu ayki temanın bir parçası.

Bir semt hikâyesi: Balat

Ad Hoc’ta ayrıca bu ay İstanbul’un semtleri serisini başlatıyoruz. Turistik ve tüketici bakış açısıyla şekillenmemiş, İstanbul semtlerinin ekonomik ve toplumsal hallerinden anlam haritalarına varıncaya pek çok başlığa dikkat çeken derin kazılarının ürünü olacak bu seri. İlk durak ise Balat.

Değerler perspektifinden dünyanın geleceği

Her ay olduğu gibi bu ay da dünyanın geleceğini derinden etkileyecek yapay zekâ çalışmalarından uzay girişimlerine, insan haklarının dönüşen içeriğinden popüler kültürde yerini almış yapıtların toplumsal alana yansıma hallerine kadar pek çok güncel konu okuyucularını bekliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.