MediaCat

Tasarımcılar ajans ve müze kuruyor!

ETMK (Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu) tanıtım ajansı ve sanat müzesi kurma çalışmalarına başladı.

Tasarımcılar ajans ve müze kuruyor!

ETMK (Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu) tanıtım ajansı ve sanat müzesi kurma çalışmalarına başladı.

Proje kapsamında çocuklara ve gençlere yönelik atölyeler, Beyoğlu’nda bir endüstriyel tasarım sergisi, Türk sanayicileri ile endüstriyel tasarımcıları bir araya getirecek olan sektörel toplantılar da düzenlenecek.

Proje, İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında destekleniyor. Beyoğlu Belediyesi iştirakçi olarak, TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi), Arzum Elektrikli Ev Aletleri, Gürallar Art Craft ve Ersa Ofis Mobilyaları da sektörel sponsorlar olarak projenin yanında.

ETTA (Endüstriyel Tasarım Tanıtım Ajansı) kuruluyor
ETTA, Türkiyeli endüstriyel tasarımcıları yurtdışına etkin bir şekilde açmak için uluslararası toplantı ve sektörel fuarlarda tanıtımlar yapmayı, yurtdışındaki ticaret ataşelikleriyle ilişkiler kurmayı ve ortak etkinlikler yapmayı üstleniyor.

Projenin yurt dışı tanıtımının yapılması için 2012 Nisan ayında Milano’daki en büyük tasarım festivallerinden biri olan Salone del Mobile (Mobilya Fuarı) kapsamında organize edilen Tortona Tasarım Haftası’na ETTA ve ETSM tanıtımı için katılınacak.

ETSM ( Endüstriyel Tasarım Sanal Müzesi) kuruluyor
Türkiye’de özgün ürün tasarımının ortak bir platformda sergilenebilmesi, üretici ve tasarımcılara ait tasarım ürünlerin ve bilgilerinin bir tasarım belleği ve bilinci yaratmak amacıyla kurulması için Endüstriyel Tasarım Sanal Müzesi çalışmalarına başlandı.

ETSM’ye kaynak oluşturmak ve ürünlerin toplanması, arşivlenmesi gibi konularda izlenecek politika ve yöntemleri belirlemek üzere çok sayıda uzman ve tasarımcının katılımıyla geçtiğimiz günlerde düzenlenen ‘arama konferansı’nda iki gün boyunca müzede yer alacak ürünler ve sanal müzenin konsepti ile ilgili yol haritası belirlendi.

Haziran ayında izleyiciyle buluşacak olan sergide, ’19. yüzyılın sonlarından günümüze tasarım ve üretim hikâyeleri’; çeşitli görseller, örnek nesneler, reklamlar, kartlar ve faturalar aracılığıyla izleyicilere sunulacak.

Proje kapsamında ayrıca Beyoğlu Belediyesi ile işbirliği içinde gençlere ve çocuklara yönelik dört adet tasarım atölyesi organize edilecek.

ETMK üyesi tasarımcıların eğitmen olacağı ve yöneteceği atölyelerde, çocuklar ve gençlerde tasarım bilincini uyandıracak ve endüstriyel tasarıma yetenekli olanların mesleğe yönlendirilmesi için motivasyon sağlayacak çalışmalar yapılacak.
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.