Tasarım Yarışması’na son başvuru 21 Temmuz’da

Genç tasarımcı adaylarına, 8 milyar YTL'lik mobilya sektöründe kariyer fırsatlarının kapılarını aralayan...

10.06.2008 - 13:51 | MediaCat

Genç tasarımcı adaylarına, 8 milyar YTL’lik mobilya sektöründe kariyer fırsatlarının kapılarını aralayan Tasarım Yarışması için dördüncü kez geri sayım başlıyor. Bugüne kadar 75 öğrencinin toplam 190 bin YTL’lik para ödülünün yanı sıra iş ve staj olanakları bulduğu yarışmada, bu yıl 6 kategoride 84 bin YTL dağıtılacak. Yarışmanın başvuru süresi, 21 Temmuz’da sona eriyor.

Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından akademi-sanayi arasındaki iş birliğini pekiştirerek Türkiyedeki genç, nitelikli tasarımcı potansiyelini teşvik etmek amacıyla düzenlenen 4. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nın finali yaklaşıyor. Türkiye çapında 35 üniversiteden katılım beklenen yarışmaya başvurular 21 Temmuz 2008’de sona erecek. Ödüller ise, Kasım 2008’de düzenlenecek törenle sahiplerine sunulacak.

Endüstri ürünleri tasarımı, iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümlerinin yanı sıra, bu yıl ilk kez mobilya-dekorasyon ve ağaç işleri endüstri mühendisliği bölümlerinin de katılımına açılan yarışmada, dereceye giren tüm tasarımların tasarım tescil hakları da koruma altına alınacak.

Yarışma ile toplam 84 bin YTL’lik para ödülüne ek olarak;MOSDER üyesi şirketlerde staj yapma, yeni iş fırsatlarıyla karşılaşma, İstanbul Mobilya Fuarı’nda sergi alanı ve yurtdışı fuarlara katılım gibi pek çok olanak sağlanıyor.

Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi MOSDER’in 0212 465 69 17 ve 0212 465 69 18 numaralı telefonlarından edinilebiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.