Tartışmalı ilana farkındalık dokunuşu

Havas Londra, 2006 tarihli Wayne Rooney'li Nike ilanını cilt kanseri farkındalığı için yeniden yorumladı.

22.11.2022 - 12:19 | Sencer Uçar

Nike 2006’da İngiliz futbolcu Wayne Rooney’nin vücudunun Aziz George Haçı şekliyle kırmızıya boyandığı bir ilan paylaşmış, geçirdiği ciddi sakatlık sonrası sahalara dönen futbolcunun yürekliliğinin herkese ilham kaynağı olmasını isterken İngiltere’de milletvekillerinden dini liderlere farklı kesimlerin eleştirilerinin odağı olmuştu.

Havas Londra, döneme tanıklık eden futbolseverlerin hemen hatırlayacağı bu ilanı, FIFA Dünya Kupası’nda takımlarını desteklemeye Katar’a giden İngiliz taraftarları cilt kanserinden korumak için yeniden yorumladı. Cilt koruyucu markası LifeJacket ve cilt kanseriyle mücadele eden Melanoma UK için hazırlanan yeni ilanın yüzü, kanseri yenen eski futbolcu Paul Merson. İlanda Merson’ın vücudunda boya yerine güneş yanığı, “Just Do It” yerine ise “SPF. Just Apply It” yer alıyor.

Taraftarların vücutlarını boyamasından hareketle yaratılan The Fan Paint (Taraftar Boyası) kampanyasının temelinde erkeklerde cilt kanseri vakalarının hızla artması yer alıyor. Paul Merson’ın yer aldığı ilanla güneş ışınlarının güçlü olduğu sıcak ülke Katar’da taraftarların güneş koruyucu ürün kullanmalarının önemi vurgulanıyor. İlanlar, taraftarları Katar’a gitmek için kullandıkları Heathrow Havalimanı civarında karşılıyor.

Kampanya kapsamında güneş koruyucu ve yüz boyası karışımı bir de özel taraftar boyası sunuluyor. Güneş koruyuculu taraftar boyaları, Katar’a giden taraftarlara ücretsiz dağıtılıyor. Londra’daki aktivasyonlarla, turnuvayı yerinden izleyemeyen taraftarlara cilt kanseri hakkında bilgiler sunuluyor.

KÜNYE

  • Reklamveren : LifeJacket, Melanoma UK
  • Reklam Ajansı: Havas Londra
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.