Tarihin en tartışmalı Super Bowl reklamları

Ad Age, Super Bowl reklam tarihinin tozlu sayfalarında.

03.02.2016 - 12:11 | Tuğba Özögretmen

GoDaddy'den hedefi ıskalayan Super Bowl reklamı

Super Bowl reklamları her zaman iyi, kötü ve sinir bozucu olarak sınıflandırılmıştır. Ad Age’in bir araya getirdiği örnekler ise, Super Bowl reklam tarihinin en sinir bozucu anlarını oluşturuyor.

Groupon

Groupon’un 2001 yılına ait ilk televizyon reklamı, yayına girmesinin hemen ardından tepkileri üzerine çekmeye başladı. Tibet’te geçen ve halkın içinde bulunduğu adaletsizliği bir tabak körili balık ile bağdaştıran reklam filminin, o gün ekranları başındaki 111 milyon kişinin büyük kısmı tarafından anlaşılmadığına şüphe yok.

Filmin hemen ardından Groupon CEO’su Andrew Mason, her ne kadar profesyonel bir reklam ajansıyla çalışsalar da, son kararı kendisinin verdiğini, bu yüzden reklam filmine ait tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu söylemişti. Ancak bir ay sonra yaptığı ikinci açıklamada, ajansı CP&B’yi suçlamaktan kendini alamadı. O günden sonra geçen üç yılda Groupon, herhangi bir televizyon reklamı yayınlamadı.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.