Tarih yeniden yazılıyor

NTV Tarih, 'NTV'siz geri dönüyor.

27.03.2014 - 17:48 | Enes Taşkıran

NTV Tarih, 'NTV'siz geri dönüyor.

NTV Tarih Dergisi geçtiğimiz yıl Gezi olaylarını tarihin ışığında değerlendirmeye hazırlanırken bünyesinde bulunduğu Doğuş Yayın Grubu tarafından feshedilmişti. Temmuz 2013 sayısının basımı son anda iptal edilen derginin yayın ekibi aradan geçen bir yıldan sonra, Gezi olaylarının yıl dönümünde, aynı kadro ile ismen yeni ama çizgi ve anlayış olarak aslına sadık bir tarih dergisini okurla buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyor.

NTV Tarih - Gürsel GöncüKapatılan NTV Tarih‘in yayın yönetmeni Gürsel Göncü yeni dergiyi MediaCat‘e anlattı. Göncü bunun bir kopuş olmadığında ısrarcı; yeni derginin logosu bile aynı olacak. Tek bir farkla tabii: Artık derginin başında NTV yazmayacak. Aradan geçen süre zarfında çeşitli yayıncılarla temas kurduklarını ama olumlu geri dönüş alamayan ekip sonunda derginin yayıncılığını üstlenecek birisini bulmuş. Dergi ne kadar yeniyse yayıncısı da o kadar yeni: Cem Aydın. NTV Tarih’in fikir babası Cem Aydın‘ın sahibi olduğu Stüdyo Yapım bünyesinde faaliyet gösterecek olan dergi böylece yayın hayatına ‘kaldığı yerden devam edecek.’

Göncü dergi için bir isim belirlediklerini ama henüz tescil ettirmediklerini söylüyor. Mayıs ayının ortasında piyasaya sürülmesi planlanan geri dönüş sayısının kapak konusunu öğrenemedik ama Göncü’ye göre dergi aktüaliteyi izlemeye devam edecek, bu bize bir fikir veriyor sanki. Ama şu kesin: geçtiğimiz sene basılmayan Gezi sayısı derginin ilk ücretsiz eki olacak.

Pro İletişim’den iletişim danışmanlığı hizmeti alan dergi bir yandan da pazarlama, baskı ve dağıtım için Ommedya ile anlaşmış. Lansman dönemindeki kreatif çalışmaları ise TBWA\İstanbul tarafından yürütülecek.

Gürsel Göncü ile yaptığımız söyleşiyi Nisan sayımızda okuyabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.