Tarafsız haberin kaynağı

Reuters'ın ilk küresel kampanyası yayında.

28.09.2021 - 13:47 | Simge Şenses

Reuters, ilk küresel kampanyası The Source’u (Kaynak) başlattı. Reuters’ı hikâyelerin kendi kendilerini anlattıkları tarafsız bir haber kaynağı olarak konumlandıran VMLY&R imzalı kampanya, bunu vurgulamak için metafor olarak tırnak işaretinden faydalandı.

İzleyenleri son birkaç on yılda dünyanın başından geçenleri hatırlatan haber görüntüleri arasında hızlı bir yolculuğa çıkaran kampanya filmi, Pulitzer ödüllü Reuters gazetecileri Wa Lone ve Andrew Marshall tarafından seslendirildi.

Reuters’ı doğrudan kaynaktan raporlamanın evrensel sembolü olarak konumlandıran film, “Haberin her yanını söyler, hiçbir yanını sahiplenmeyiz. Olanı, olduğu zaman, olduğu gibi anlatırız” sözleriyle Reuters’ın misyonunun gerçeği ekrana getirmek olduğunu vurguluyor.

Reuters’in büyük bir kampanya başlatmak üzere bir ajansla çalışma kararı, New York Times ve Financial Times gibi diğer haber kuruluşlarının kendilerini güvenilir haber kaynakları olarak lanse ettiği kampanyalarını takip ediyor. Reuters CMO’su ve Reuters Professional Başkanı Josh London kampanyayı, “Bilgi kirliliğinin artmasıyla insanlar ve kuruluşlar, filtrelenmemiş gerçek için güvenebilecekleri bir kaynağa ihtiyaç duyuyorlar. Kampanyamız onlara bu yerin tam olarak Reuters olduğunu söylüyor” sözleriyle anlatıyor.

Reuters Genel Yayın Yönetmeni Alessandra Galloni ise, “Dünya çapında 200 lokasyonda 2 bin 500 gazeteci ile Reuters’a özgü derin küresel ve yerel bir uzmanlık sunuyoruz” diyor ve ekliyor: “Bu yeni kampanya, bu benzersiz değeri merkeze alarak Reuters’ın yaklaşık 200 yıldır ne olarak konumlandığını gözler önüne seriyor: güvenilir, tarafsız haberlerin yeri.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Reuters
  • Reklam Ajansı: VMLY&R
Kaynak: Ad Age, PR Newswire

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.