Tansaş ve Ariel’den tüketicilere anlamlı teşekkür

Ariel ve Tansaş, Türk kadınlarının kıyafet bağışı kampanyasına gösterdiği rekor ilgiden de etkilenerek bağışlarına bir yenisini ekliyor. Güneydoğu Anadolu’daki kadınlara, ÇATOM’ların içinde meslek atölyeleri kuruyor.

22.11.2007 - 13:20 | MediaCat

Ariel ve Tansaş, Türk kadınlarının kıyafet bağışı kampanyasına gösterdiği rekor ilgiden de etkilenerek bağışlarına bir yenisini ekliyor. Güneydoğu Anadolu’daki kadınlara, ÇATOM’ların içinde meslek atölyeleri kuruyor.

Ariel ve Tansaş, ÇATOM’un desteğiyle yürüttükleri giysi bağışı kampanyasına tüketicilerin gösterdiği ilgiye teşekkür etmek amacıyla 4 ilde 7 meslek atölyesi kuruyor. Bu atölyelerde kadınlar hem dikiş-nakış öğrenecekler hem de aile bütçelerine katkıda bulunacaklar. Haziran-Ağustos aylarında gerçekleştirilen bağış kampanyasına tüketiciler yoğun ilgi gösterdiler ve 50 bin adet giysi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Ariel tarafından temizlenen tüm giysilerin dağıtımı Güneydoğu’da tamamlandı. Şimdi Tansaş ve Ariel, bu rekor ilgiye teşekkür etmek ve Güneydoğu’daki kadınlara iş ve gelir imkanı sağlamak amacıyla Bölgede 7 adet dikiş-nakış-trikotaj atölyesi kuruyor. Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak ve Kilis’te kurulacak atölyelerde dikiş, nakış ve trikotaj makineleri yer alacak. Bu makinelerle Güneydoğulu kadınlar her türlü giysi, çarşaf, nevresim, perde, yastık kılıfı gibi ürünler üreterek aile bütçesine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşayacak.

Toplumsal dayanışma ruhuna önem veren Tansaş kampanya kapsamında 50 bin giysi topladı. Lekesiz temizliğin öncüsü Ariel de toplanan giysileri tasnif ederek temizledi ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılır hale getirdi. Toplumsal sorumluluk ve dayanışma bilincini yaygınlaştırırken ihtiyaç sahiplerine de katkıda bulunmayı hedefleyen kampanya çerçevesinde, toplanan kıyafetler ihtiyaç sahibi kişilere ÇATOM’lar tarafından dağıtıldı.

Ariel ve Tansaş Kıyafet Bağışı Kampanyası: pantolon, gömlek, tişört, etek, kazak, süveter, ceket, elbise, palto, pardösü, mont, atkı, bere, eldiven, şapka gibi her türlü kıyafetin bağış olarak kabul edildiği kampanya 30 Haziran’da başladı ve 26 Ağustos’ta sona erdi. Müşteriler, proje kapsamında 25 ildeki toplam 122 midi ve maxi boy Tansaş mağazasındaki bağış kutularına kıyafetlerini bırakarak desteklerini gösterdiler.

*ÇATOM (Çok Amaçlı Toplum Merkezleri), GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından GAP kapsamındaki 9 ilde yoksul alanlardaki kadınlara ve çocuklara yönelik hizmetlerin verildiği topluma dayalı merkezlerdir.

Bilgi için: LOBBY Halkla İlişkiler – Buket Şenarıcı
Tel: (212) 284 63 63 – 0 532 510 69 92