Tansaş reklamları %27 algılamaya ulaştı

"Akıl almaz tüketici hakları" konulu reklam filmleriyle ilgili Tansaş'ın yazılı açıklamasına göre, Retailing Institute'un yaptığı araştırmada, filmlerin tüketici haklarının korunması konusunda yarattığı algılama, sektör ortalamalarını aştı.

17.03.2003 - 00:00 | MediaCat

“Akıl almaz tüketici hakları” konulu kasiyer kız, kasap, reyon görevlisi ve mağaza müdürü başlıklı reklam filmleriyle ilgili Tansaş’ın yazılı açıklamasına göre, Retailing Institute’un yaptığı araştırmada, söz konusu reklam filmlerinin, tüketici haklarının korunması konusunda yarattığı algılama, sektör ortalamalarını aştı.

Buna göre Tansaş’ın tüketici haklarını koruduğuna inananların oranı yüzde 40’a yükseldi ve bu konudaki yüzde 23’lük sektör ortalamasını aştı. Tansaş stratejisinin ana hatlarını oluşturan taze ürün konsepti içinde yer alan, et-şarküteri ürünleri ile meyve-sebze ürünlerinin kalitesi konusundaki reklam filmlerinin yüzde 27?lik algılamaya ulaştığı ve bu alandaki yüzde 17?lik sektör ortalamasının üzerine çıktığı kaydedildi. “Akıl Almaz Tüketici Hakları”konulu seri reklam filmlerinde, hatırlanma rekoru yüzde 70 ile kasiyer kıza ait. Bunu, yüzde 30 ile mağaza müdürü ve yüzde 29 ile kasap takip ediyor. En çok beğeniyi ise yüzde 80 ile reyon görevlisinin, tüketiciye maydanoz uzattığı film aldı. Tansaş Genel Müdürü Servet Topaloğlu, gıda perakendeciliği alanında fiyat dışında müşteri odaklı bir reklamın ilk kez yapıldığını belirterek, şunları söyledi: “Filmler sayesinde tüm tüketicilere, alışverişleri esnasında talep edecekleri hakları gösterilerek, ufuklarının açılması sağlandı. Bu sayede yükselen müşteri bilinci sektöre de yarar getirecek, hizmet çıtasını yükseltecektir”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.