Tanıdık tat, tanıdık yüz

Pot Noodle, İngiliz ünlülerin görsel ikizlerini arıyor.

24.08.2021 - 17:08 | Simge Şenses

Tanıdık tat, tanıdık yüz

Bir İngilize “peri peri” denildiğinde aklına gelen ilk şeyin ülkedeki meşhur kızarmış tavuk zinciri Peri-Peri Chicken olması olası. Unilever’in hazır erişte markası Pot Noodle ise bu algıya, yeniden piyasaya sürdüğü peri peri soslu eriştesini öne çıkardığı yeni reklam kampanyasıyla meydan okuyor.

Markanın yeni peri peri soslu ürününün söz konusu zincirle hiçbir alakası olmadığını vurgulamak üzere harekete geçen Pot Noodle ve kreatif ajansı adam&eveDDB bunun için ünlü İngiliz sanatçı Ed Sheeran’a görsel ikizi kadar çok benzeyen Wesley isimli bir adama kamera karşısında gülünç derecede rahatsız edici bir sunum yaptırıyor.

Marka, yeni reklam kampanyasıyla İngiltere’deki ünlü bir isme en az Wesley kadar benzeyen vatandaşları arıyor. Benzerliğin en güçlü olduğu isimleri, bir yıl boyunca ücretsiz Pot Noodle tedarik etmelerini sağlayacak siyah bir kartla ödüllendirecek olan marka, başvurmak isteyen İngilizleri bir kutu peri peri soslu Pot Noodle’la fotoğraf çekilmeye ve Twitter’dan markayı etiketleyerek paylaşmaya davet ediyor.

Prodüksiyonunu Fresh Film’in üstlendiği eğlenceli spotun yönetmen koltuğunda Laura Borgio oturuyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Unilever / Pot Noodle
  • Reklam Ajansı: adam&eveDDB
  • Prodüksiyon Şirketi: Fresh Film
  • Yönetmen: Laura Borgio
Kaynak: shots.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.