Talcid’den büyük başarı

Bayer HealthCare çatısı altında Bayer Consumer Care ürünlerinden Talcid, bu yıl pazarlama alanında benzersiz bir başarı gösterdi...

18.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Bayer HealthCare çatısı altında Bayer Consumer Care ürünlerinden Talcid, bu yıl pazarlama alanında benzersiz bir başarı gösterdi. Global karar sonucu yeni kutusuna geçen ilaç, ilginç kutu lansmanı ile Bayer’in İletişimde Mükemmellik Ödülleri’nde, Doğrudan Pazarlama/Promosyonlar Ödülü’ne layık görüldü.

Bayer’in global iletişimdeki en prestijli ödülünü kazanan Bayer Türkiye daha önce de çalışmaları ile iki kez yarışmaya katılmış ve finallere kalmıştı.

Tüm dünyada 700 başvuru arasından seçilen Talcid® yepyeni görünümünü mukoza ve iyileştirici özelliğini vurgulayan, “Korkmayın, Talcid® sizi korur” sloganı ve bildiğimiz korku filmi sahneleriyle yorumlayan kampanyası ile birbirinden dikkat çekici çizgi altı çalışmalar ve promosyonlar ile gerçekleştirdi. Kampanyada ki klişe korku sahnelerine eğlenceli broşür çalışmaları dikkat çekti.

Yarışmanın ödül seremonisi, Bayer AG Yönetim Kurulu Başkanı Werner Wenning ve diğer ülke müdürlerinin katılımıyla, 19 Ocak 2010’da Leverkusen’de kısa film gösterimi ile gerçekleşecek. Filmde, bu fikrin oluşum süreci, Talcid® marka takımı tarafından anlatılacak.