T-Box Avrupa’nın tasarım üçüncüsü

T-box, Design Zentrum Nordrhein Westfalen’in düzenlediği, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi tarafından desteklenen ve Avrupa çapında toplam

28.11.2007 - 12:41 | MediaCat

T-box, Design Zentrum Nordrhein Westfalen’in düzenlediği, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi tarafından desteklenen ve Avrupa çapında toplam 21 ülkeden 141 markanın katıldığı Avrupa Tasarım Yönetimi / Design Management Europe 2007 yarışmasında 3.lük ödülünü aldı.

Satış noktasından ürün ambalajına, reklam kampanyalarından iletişim diline kadar yaptığı yaratıcı çalışmalarla sadece Türkiye’de değil, dünyada da adını duyurmayı başaran Boyner Grubu’nun haşarı çocuğu T-box, İzmir Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi’nin (Abigem) in önerisi ve işbirliği ile yarışmaya katıldı ve çeşitli ülkelerden gelen 141 marka arasından üçüncülük ödülünü kazanarak Türkiye’den ilk 3’e giren tek firma oldu.

Ödüller, 22 Kasım’da Almanya’nın Essen kentindeki Red Dot Design Museum’da Avrupa Birliği ülkeleri yetkililerinin, uluslararası basın mensuplarının ve marka yetkililerinin katılımıyla görkemli bir tören eşliğinde sahiplerine verildi.

Uluslararası tanınmış tasarım otoritelerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilen markaların eserleri, 5 hafta boyunca ödül töreninin yapıldığı Red Dot Design Museum’da sergilecek ve Avrupa çapında organize edilecek 3 ayrı sergiye de katılma şansı bulacak.

Bugün tüm dünyada tasarım, yenilikçi ve başarılı çalışmaların kilit unsuru olarak görülen en önemli kaynaklardan biri. Avrupa Tasarım Yönetimi de Avrupa’nın inisiyatifinde yürütülen ve işletmelere kurumsal prestij ve tanınma olanakları sağlamak amacıyla kurulmuş olan bir platform. 12 Avrupa ülkesinden 19 iş ortağı tarafından oluşturulan DME, çeşitli ülkelerin yaratıcı çalışmalarını ve deneyimlerini geliştirmek, tasarım dünyasına yeni yaklaşımlar kazandırmak ve tasarım konusunun gelişmesini sağlamak amacıyla faaliyet gösteriyor.