SXSW’de gerçek bir Game of Thrones deneyimi

Game of Thrones, SXSW'de katılımcılara Westeros'u yaşatıyor.

17.03.2015 - 13:48 | Melis Madanoğlu Sözer

SXSW'de gerçek bir Game of Thrones deneyimi

Dijital yaratıcılığın bugünlerde kalbi Austin’de atıyor. Teknolojinin sınırlarını zorlayan paylaşımlar ve yaratıcılığın ötesinde deneyimlerle dolu olan SXSW, elbette Game of Thrones’un başrolde olduğu bir deneyim olmadan eksik kalırdı. HBO’nun “SXS Westeros” isimli deneyimi, SXSW’nun ilk gününden itibaren katılımcıların en rağbet ettiği etkinliklerin başında gelirken sosyal medya paylaşımlarında da başı çekiyor.

SXSW'de gerçek bir Game of Thrones deneyimiHBO, tasarım stüdyosu Red Paper Heart and Civic Entertainment Group’un tasarladığı bir odada, ziyaretçilerin dizinin asi ve mücadeleci karakteri Arya Stark olmalarını sağlayan bir interaktif deneyim sunuyor.

Katılımcılar, dizinin o karanlık havasını hissettirecek şekilde ışıklandırılmış odaya girdiklerinde ilk olarak, yıllardır Game of Thrones’tan esinlenerek piyasaya sunduğu biralarla konuşulan Ommegang tarafından karşılanıyor. Arkasından Demir Taht’a geçiliyor ve tahta oturan katılımcılar Demir Taht’ın sahibi olma deneyimini tam anlamıyla yaşıyorlar.

Bu anı fotoğraf karesiyle ölümsüzleştirdikten sonra ise sıra en heyecanlı bölüme geliyor. Westeros’un ortasında olduğunuzu hissettiren ortamda kılıcınızı kuşanıyor ve dövüşe hazırlanıyorsunuz.

SXSW'de gerçek bir Game of Thrones deneyimi

Önünüzdeki engelleri kılıcınızla savuşturarak ilerlerken Game of Thrones temalı portreniz önünüzde beliriyor ve deneyim burada sona eriyor. South by Southwest’in ilk gününden itibaren sosyal medyada paylaşım rekorları kıran bu interaktif deneyim, festivalin bitiminden sonra da konuşulmaya devam edecek gibi görünüyor.

Kaynak: AdWeek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.