MediaCat

Süslü kamyonlar kayıp çocuklar için yollarda

Pakistan’da kayıp çocukları bulmak için kamyon süsleme sanatından yardım alan bir kampanya.

Süslü kamyonlar kayıp çocuklar için yollarda

Pakistan yollarında süslü, rengârenk kamyonlara sıkça rastlamak mümkün. Pakistanlılar, kamyonlarını türlü hayvan figürleri, ikonlar, ünlü isimlerin portreleri, yazılar ve boncuklarla donatarak, onları birer sanat eserine çeviriyor.

Her yıl 3 binden fazla çocuğun kaybolduğu ve geleneksel medyanın ulaşamayacağı ücra yerlere çabucak kaçırılabildiği ülkede BBDO Pakistan/Impact BBDO, aktivist sanatçı Samar Minallah Khan ve hayır kuruluşu Roshni Helpline ile işbirliği yapan Hindistan menşeli boya markası Berger Paints, bu kültürden hareketle, kamyonları, kayıp çocukları bulabilmek için renkli mecralara dönüştürüyor. “Truck Art Childfinder” adlı kampanyada kamyonların üzerinde bu kez ünlü oyuncuların, sporcuların ya da liderlerin değil, kayıp çocukların portreleri yer alıyor.

Marka tarafından yapılan açıklamaya göre, ülkenin dört bir yanında dolaşan kamyonlar sayesinde kampanyanın ilk haftasında ulaşan ihbar sayısı 313.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.