Survivor yayınlandığı tüm günlerin birincisi

7-9 Mart'ta Twitter'da en çok konuşulan programlar listesi

10.03.2014 - 11:11 | MediaCat

Bu haftaki yayın gününde tahtından inemeyen birkaç programdan biri olan Medcezir, Cuma gününü birincilik ile kapattı. Hemen arkasından ikincilikte Survivor, üçüncülükte ise Kardeş Payı vardı.

Bu haftaki bölümünde esen kıskançlık rüzgarları Medcezir’i listemizin tepesine taşıyarak birincilik tahtına oturttu.

Toplamda 7,126 kullanıcıdan 10,825 Tweet alan dizi #canborcu etiketi ile Trending Topic oldu. Sana Bir Sır Vereceğim’den Erkin Koç’un Berk Cankat’a destek Tweet’i “@berkcankat yine,yeni,yeniden resitale hazırlanıyor.Akşam izleyin de görün kardeşimi :) #medcezir” Top Tweet olurken Berk Cankat’ın Tweet’i “Biraz da #medcezir seven kardeşlerimiz sövsün, hep siz mi söveceksiniz bana canlar=) güzel bir bölüm var akşam izleyin #canborcu Sevgiler=)” hemen arkasından ikinci en çok Retweet’lenen oldu. Bu Cuma Sosyal TV izleyicisinde karışık duygular  yaratan dizi için  “Medcezir eski büyüsünü kaybetti artık bu bi gerçek..” diyenler de vardı, “O bileklik ileride bir suç mahalinde bulunursa hiç şaşırmıyacam” diyerek detaylara bile yorum yapanlar da. Diziye içerik üretenlerin yüzde 11’i aynı zamanda Beyaz Show içinde içerik üretti.

Hafta boyunca, bir şekilde mutlaka ilk beşimizde yer alan Survivor, bu cumayı da ikincilikle kapattı. 2,385 kullanıcıdan toplamda 2,487 tweet alan yarışma, yayılımda 5,024,074 kullancının Twitter akışına düşerek Cuma’nın en yüksek yayılımını yaptı. Cumartesi günü yeni bölüm yayınlanacağı duyurusu ile klavye başındaki yerlerini terk etmeyen kullanıcılar, yeni bölüm tanıtımda yayınlanan Turabi sahnelerinden sonra “Survivor adasında gerilim gün geçtikçe artıyor.” yorumlarını paylaştı. Ünlülerin yeterince ünlü olmadığını düşünen Sosyal TV izleyicisi bununla ilgili esprilerini paylaşmaya devam ederek “Bizim mahalle muhtarı bile Survivor’daki ünlülerden daha ünlü” ve “Biri Acun ‘a bu sene Survivor ‘a ünlüleri götürmediğini hatırlatsın” yorumlarını yaptı.Cuma akşamı Survivor’a içerik üretenlerin yüzde 25’i aynı zamanda Medcezir içinde içerik üretti.

Kardeş Payı yayın günün ertesinde konuşulmaya devam ederek üçüncü sıraya yerleşti. Ahmet Kural’ın canlandırdığı Haydar karakterinin seslendirdiği özel şarkının yayınlanması ile klayve başına geçen hayranları saat 19:00’da 1,336 tweet ile dizilerine tepe noktası yaptırdı. 1,763 kişiden toplamda 1,826 tweet alan dizi 924,623 kişiye ulaştı.

Cumaları daha üst sıralarda görmeye alışkın olduğumuz Beyaz Show’da Survivor’dan nasibini alarak bu haftaki yayın gününü dördüncü sırada kapattı. Bu haftaki konukları Gökhan Türkmen, Gökçe, Tümer Metin, Bülent Eken ve Erol Keskin olan programa, hayranları “Gökhan Türkmen Soundcheck :) #Beyaz Show icin tum hazirliklar tmm” diyerek dakika dakika hazırlandı. “Medcezir ve Beyaz Show’un olması Cuma gününü daha da güzelleştiriyor.” diyen Sosyal TV izleyicilerinden Beyaz Show’a içerik üretenlerin yüzde 51’i aynı gece Medcezir için de içerik üretti.

Kurtlar Vadisi Pusu Perşembe günkü bölümünden beri süre gelen politik tartışmaların devamında Cuma gününü beşincilikle bitirdi. Dizinin bir sahnesinde Sarıgül ile ilgili geçen diyalog izleyiciler arasında tartışma yaratırken “Kurtlar Vaidsi Pusuda bomba Sarıgül sahnesi” kalıbıyla hızla yayıldı.

Hafta sonu Sosyal TV’de olup bitenler

Survivor, yayın günlerine bir de Cumartesi’yi eklemesi ile bu yarıştan hafta sonunun galibi olarak çıktı. Cumartesi günkü bölümünde 10,799 kullanıcıdan 13,138 Tweet alarak, 15,893,612 maceraperestin Twitter akışına düştü. Sosyal TV izleyicisinin Turabi’ye tepkisi geceye damgasını vurdu. Günün Top Tweet’i Ünlü Üşenir’in “Survivor Turabi evlat olsa sevilmez, o nasıl bir iticilik lan öyle” olurken, yarışma tepe noktasını saat 22:00’de “Survivor’da Turabi’yi adanın yerlilerine teslim etsinler” diyen kullanıcıların parmak uçlarında yaptı. Survior Cumartesi izleyicisinin yüzde 20’sini Fatih Harbiye ile paylaştı.

Cumartesi gününün ikinciliğini Star TV’nin yeni programı Kim O kaptı. Yarı sit-com yarı talk-show formatında olan programda Şahin Irmak ve Büşra Pekin ünlüleri konuk ediyor. Program, “Bugün Kim O ile gülersiniz yarın 3 Adam, yaşasın BKM Mutfak ruhu” diyen Sosyal TV izleyicisinden yüksek not aldı. 5,356 kullanıcıdan toplamda 7,036 Tweet alan program yayılımda 3,833,341 kullanıcının Twitter akışında yerini aldı.

Fatih Harbiye’nin üçüncü, Böyle Bitmesin’in dördüncü olduğu günde tematik kanal dizilerinden How I Met Your Mother altıncı sırayı aldı ve  8,011,044 kullanıcıya yayılarak Survivor’dan sonra en çok yayılıma ulaşan yayın oldu.

Pazar günü Survivor yine birincilik koltuğundaydı. 17,381 kullanıcıdan 21,443 Tweet alan yarışma, yayılımda 28,775,301 kişiye ulaşarak yayılımda kendi rekorunu kendisi kırdı.Sabri Reyiz’in Tweet’i “Survivor’ı izlerken çok üzülüyorum. Vatandaşlarımız yabancı topraklarda neler çekiyor, devlet niye bi şey yapmıyor?” Top Tweet olurken, kullanıcıların “Ben Survivor’a gitsem nasıl olsa aç kalıcam diyip 2 ay oruç tutar , sevap kazanırım” esprisi sıkça paylaşıldı.

Pazar’ın diğer parlayan yıldızları, ikinci sıradaki futbol tartışma programı Stadyum ve günü üçüncü sırada kapatan Kuzeyin Oğlu oldu. Pazar günkü tahtını kaptıran Güneşi Beklerken bu haftayı, yayın gününde beşincilik ile kapattı. 3,222 kullanıcıdan toplamda 3,526 tweet alan dizi yayılımda 1,788,345 kullanıcının Twitter akışına düştü. #zeynepinkiskancligi ve #gunesibeklerken dizi boyunca en çok kullanılan etiketler olurken, izleyiciler arasında Zeynep’in “kıskançlık krizine” girmesi bölüme damgasını vurdu. Kerem Bursin’in Pazar sabahı Nedir Ne Değildir programına konuk olması, Güneşi Beklerken’e içerik üreten kullanıcıların yüzde 6’sını programa çekti.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 7-8-9 Mart 2014 günlerinin Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.