Survivor final bölümü ile Sosyal TV rekoru kırdı

19 Haziran’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

20.06.2014 - 11:31 | MediaCat

Survivor final bölümü ile Sosyal TV rekoru kırarak toplamda 46,415  kullanıcıdan 71,724 Tweet alarak geceyi açık ara birinci kapattı. Doğuş, Doğukan Manço ve Merve Oflaz gibi ünlülerin de katıldığı paylaşımlarda gece boyunca Turabi ve Gökhan destekçileri arasındaki rekabet devam etti. Gökhan’ın destekçilerinden “Eğer Gökhan Keser kazanırsa paranın yarısı vakıfa bağışlanacak onu da bilelim #survivor yüzlerce engellinin sevinci mi yoksa Turabi mi?” benzeri hatırlatmalar gelirken Merve Oflaz’ın “Gökhan sonuna kadar hak ediyor yüzünden iyilik akıyor .. saygılı terbiyeli karakteri sağlam #survivor ajitasyon yeri değil. Unutmamak lazım.” tweeti Top Tweet’lerden biri oldu. Survivor’ın galibinin Turabi olduğu kesinleşince Sosyal TV izleyicileri “Turabi survivor’ı kazandığı bir ülkede pek fazla konuşmaya gerek yok dağılalım bence.” ve “Turabi bu ülkede @survivorturkiye kazanıyorsa bazı şeyleri oturup baştan düşünmek lazım, yazıklar olsun bu oylar neye göre adamlığa mı yoksa?” gibi yorumları ağırlıklı olarak paylaşmaya başladı.

Kara Para Aşk, final bölümü ile ilgili konuşmalar ve bölümün tekrar yayını ile ikinci sıradaki yerini korudu. Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek’in performansları tekrar gündeme gelirken, birlikte uyumları Sosyal TV izleyicilerinin dikkat çektikleri noktalar oldu. “Dün #KaraParaAşk dizisi bize gösterdi ki bir dizinin sezon finali yapması için kaza, ölüm, bomba vb. sahnelere hiç gerek yok.” diyen izleyiciler finaldeki şok için “Nasıl bir Engin sevgisidir bu herkes abisinin katil çıkmasına Ömer üzüleceği için üzüldü” gibi yorumlar paylaştı.

Halk Arenası, bir Perşembe günün daha ilk beşte üçüncü sırada kapattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu konuk eden Uğur Dündar Cumhurbaşkanlığı konusunu masaya yatırdı. Sosyal TV izleyicilerinden “Nasıl Halk seçiyor bize adaylar sundunuz da biz Ekmeleddin beyi mi seçtik. İnsanlara dayatılan şeylere seçim denmez..” şeklinde tepkilerin yükseldiği gecede izleyiciler gece boyunca “Cumhurbaşkanı başkomutandır! Ordunun başına başkomutan olarak bir Mısır’lıyı getirmek akıl fikir fakirliği bile değildir” ve “Sürekli lider diktasından bahseden Kemal Kılıçdaroğlu tabanın istemediği bir adayı aday yaparak dayatma yapmamış mıdır?” gibi politik görüşlerini ve sorularını dile getirdi.

Sosyal TV izleyicileri Kardeş Payı için ayağa kalktı. Survivor finali dolayısı ile ertelenen dizileri adına isyan eden izleyiciler “Survivor var diye #KardesPayı ‘nın ertelemesi kadar saçma bir şey varsa Kardeş Payı’nın ertelenmesidir.” ve “Survivor finali #KardeşPayı’nın yayınlanmasına engel olmamalıydı. @startv” gibi paylaşımlarla kanala ve yayıncılara eleştirilerini dile getirdi. Dizi yayında olmasa da günü dördüncü sırada kapattı.

Güldür Güldür, Perşembe geceki bölümü ile izleyicilerini kahkahalara boğmayı başardı ve günü beşinci sırada kapattı. “En büyük hayalim Niyagara şelalesinden atlarken ‘Su gelir güldür güldür gel de yar beni güldür’ diye bağırmak” gibi espriler paylaşan izleyiciler Hunharca Gülen Adam’ın sahnelerini paylaşarak kahkahalarına kahkaha kattı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 19 Haziran 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.