Sürücü koltuğunda acılı bir baba

Asla unutamayacağınız bir yolculuğa hazır olun...

18.05.2017 - 12:15 | Sencer Uçar

Sürücü koltuğunda acılı bir baba-0

Hindistanlı sigorta şirketi ICICI Lombard, alkollü araç kullanımına dikkat çekmek adına anlamlı bir sosyal sorumluluk kampanyasına imza attı. Yüz yüze etkileşimin gücünden faydalanılarak “Sizi eve ben bırakacağım” sloganı ile başlatılan kampanya kapsamında hazırlanan reklam filminde ise başrolde acılı bir baba yer aldı.

Hemraj Sharma, Hindistanlı bir baba. 2016 yılında oğlu her zamanki gibi evine dönmek için yolda yürüyormuş. Fakat olmamış. Sharma’nın oğlu, alkollü bir sürücünün neden olduğu bir trafik kazasında hayatını kaybetmiş.

Babanın acısı hâlâ taze. Ama duyduğu bu acı, diğer insanların hayatlarını kurtarmak için çabalamasına engel olmuyor elbette. Sesini duyurmak ve başkalarının da yüreğinin yanmaması için ICICI Lombard ile anlamlı bir işbirliğine imza atıyor. İnsanlara, hayatları boyunca unutamayacakları bir yolculuk yaşatıyor.

Reklam filminde tanık olduğumuz üzere, alkollü bir eğlence mekânında gecenin tadını çıkaran insanlara, üzerinde Sharma’nın fotoğrafının da bulunduğu “Bu gece sizi eve biz bırakacağız” yazılı bir kart veriliyor. İnsanlar, eve şoför eşliğinde bırakılacakları için memnunlar. Fakat mekândan çıkıp şoför ile karşılaştıkları sırada, yüzlerindeki ifade bir anda değişiveriyor. Zira, şoförün üzerindeki t-shirt’te “Oğlumu alkolün neden olduğu bir trafik kazasında kaybettim” yazısı bulunuyor.  Yolculuk sırasında konunun açılması ise kaçınılmaz oluyor. Sharma, gelen sorular üzerine, yolculara oğlunun ölüm hikâyesini anlatıyor.

Soru sorma sırası Sharma’ya da geçiyor. Yolculardan birine, bu gece eve bırakma hizmeti sunulmasaydı eve nasıl gideceğini sorduğunda, yolcudan, direksiyon başına alkollü geçeceği itirafı geliyor.

Kampanya, köklerini gerçek acılardan aldığı sorumluluğu başarıyla taşıyor.

Kaynak: Adeevee

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.