Sürpriz karar heyecanı Medcezir’i konuşturdu

Dakikada 123 tweet'e kadar çıkan Medcezir Cuma'nın en popüler programı oldu.

26.05.2014 - 18:02 | Ali Kuru

Sürpriz karar heyecanı Medcezir’i konuşturdu

Bir haftadır heyecanla #sürprizkarar’ı bekleyen sosyal TV izleyicisinin dakikada 123,2 tweet’e ulaşan etkileşimi sayesinde Medcezir, Cuma gecesinin en çok konuşulan programı oldu. Hep birlikte “Ben seni uzaktan sevmeye de alışığım..” diyen izleyiciler piknik ve paintball sahnelerini sıkça konuştu. İzleyicilerin bir kısmı “Medcezir dizisinin en güzel bayanı açık ara Ender’dir! Aksini iddia edenle sabaha kadar tartışırım” diyerek Mine Tugay’ı dizinin en güzel kadını ilan ettiler.

Dakikada 123 tweet'e kadar çıkan Medcezir Cuma'nın en popüler programı oldu.

Medcezir’i yine yakından takip eden Beyaz Show, izleyici kitleleri büyük oranda örtüşen dizinin arkasından geceyi ikinci sırada kapattı. “Bu gece Beyaz Show demiyoruz adına, show gecesi değil ama sohbet edeceğiz” diyerek yayınına başlayan Beyazıt Öztürk, Orhan Hakalmaz, Fenerbahçeli futbolcu Bekir İrtegün gibi konuklar ağırladı. İrtegün’ün Soma’yla ilgili açıklamaları izleyiciler tarafından ilgi görürken, Hakalmaz’ın “Tanrıdan Diledim” ve “Karadır Kaşların” türküleri sıkça paylaşıldı. Bir Cuma gecesi klasiği olarak Karagül Sosyal TV izleyicilerinin bir diğer durağı oldu. Geceyi üçüncü sırada kapatan dizide Baran’ın babasını görüp görmeyeceği en çok merak edilen konulardan biri oldu. Murat’tan “Cemal bana kardeşimi getir” alıntısı izleyiciler arasında sıkça paylaşıldı.

Güneşi Beklerken'in devam edip etmeyeceği sorusuyla Twitter'a koşan sosyal TV izleyicileri dizinin yapımcılarına seslerini duyurmaya çalıştılar.

Güneşi Beklerken’in devam edip etmeyeceği sorusuyla Twitter’a koşan sosyal TV izleyicileri dizinin yapımcılarına seslerini duyurmaya çalıştılar. Bir yandan da internet özel fragmanını izleyip paylaştılar. #gbfanlariisyanda etiketi ile gün boyu paylaşımda bulunan sosyal TV izleyicileri bir yandan da Gölyazı çekimlerinin sona erdiği ve çekimlerin İstanbul’da devam edeceği haberini paylaştılar. Survivor, yayın gününden önce konuşulmaya devam etti ve günü beşinci sırada kapattı. Yiğit’in başarıları izleyiciler arasında sıkça paylaşılırken Serenay destekçileri birbirlerine yaklaşan oylamayı hatırlattı.

Yedi Güzel Adam Cumartesilerin en çok konuşulanı olmaya devam ediyor

Cumartesi’nin yeni birincisi Yedi Güzel Adam bu haftada yerini kaptırmadı. Yayın günün Survivor’ın önünde kapatan dizide gündemde alıntılar vardı. İzleyicilerin sevdikleri şiirlerden alıntı yaptıkları gecede “Ben bir şeyi hiç mi hiç az sevemedim, hele orta hiç sevemedim: Hep çok sevdim” ve “İyi ki geldin bak! Şimdi bu şehir çocuk, bu şehir baba, bu şehir aşk” gibi alıntılar en sık paylaşılanlar arasında yer aldı.

Yedi Güzel Adam Cumartesilerin en çok konuşulanı olmaya devam ediyor

Survivor’ın Cumartesi günkü bölümünde Tolga Karel’in dedikodu yapması izleyicilerin dikkatinden kaçmadı ve hemen paylaşıldı. Sahra’nın güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil etmesi espri konusu olurken Turabi gene çok konuşuldu. Fatih Harbiye #aşkıözledim etiketi ile yayınlanan bölümü ile Cumartesiyi üçüncü sırada kapattı. “Pelin’e acıyacağım hiç aklıma gelmezdi, ya Macit bari teşekkür etseydi ya” yorumlarının yapıldığı bölümde izleyiciler “Bu kadar bela fazla yani Neriman ve Macit nefes alsınlar biraz” diyerek isyanlarını dile getirdiler.

Pazar gününün tartışmasız lideri: Survivor

Pazar gününün açık ara tartışmasız zaferi Survivor’a aitti. Sona yaklaşan yarışmada son kez SMS oylamalarının yapıldığı gecede Sosyal TV izleyicileri desteklediği yarışmacılar için ellerinden geleni artlarına koymadı. Turabi’nin yarışmadan sonra nasıl Türkiye’ye döneceği izleyiciler arasında espri konusu oldu. Sahra ile kavga edip olaylı bir şekilde elenen Berna’nın destekçileri ise Acun Ilıcalı’dan Berna’nın Survivor All Star’da yarışması talebinde bulundu.

Pazar gününün tartışmasız lideri: Survivor Türkiye

Güneşi Beklerken izleyicileri bu haftaki bölümde isyandaydılar. “Hayatımda duyduğum en saçma replik ‘Kerem beni aldatarak öldürdü ben de onu aldatarak hayata döndürdüm'” yorumunun sıkça paylaşıldığı bölümde izleyiciler dizinin gidişatından memnuniyetsizliklerini dile getirdi. Bir ara “Bölüm simdi başladı işte… İzleyiciler böyle sahneler istiyor… Saçma sapan sahnelerle oyalamayın…” paylaşımlarının yapıldığı dizide gece boyunca izleyiciler #kereminruyasi, #bugüngünlerdenhandedogandemir, #zeyker, #gunesibeklerken ve #bugüngünlerdengünesibeklerken etiketlerini parmaklarından düşürmedi.

ATV'nin yeni dizisi Hatasız Kul Olmaz emin adımlarla kendini sosyal TV izleyicisinin Pazar akışına soktu.

ATV’nin yeni dizisi Hatasız Kul Olmaz emin adımlarla kendini sosyal TV izleyicisinin Pazar akışına soktu. “Üç nesil kadın var kızım bu evde. National Geographic gibisiniz yemin ediyorum” gibi alıntıların paylaşıldığı gecede dizi üçüncü sıraya yerleşti. İzleyiciler “Ya bu #hatasızkulolmaz ne matrak bir dizi ya ama aynı zamanda içinde esrarengiz şeylerde barındırıyor. Osman Sınavı tek geçerim ya” diyerek Osman Sınav’a destek verdi.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Dakikada 123 tweet'e kadar çıkan Medcezir Cuma'nın en popüler programı oldu.

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 23-24-25 Mayıs 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.