Süreyya Ciliv: Recep İvedik’in seveni çok

Telekomünikasyon sektörünün lider oyuncularından Turkcell, yılın ikinci çeyreğini başarılı bir performansla tamamladı.

08.08.2008 - 11:54 | MediaCat

Telekomünikasyon sektörünün lider oyuncularından Turkcell, yılın ikinci çeyreğini başarılı bir performansla tamamladı. Turkcell Grubu, uluslararası genişlemesini de sürdürmeye devam ediyor. Türkiye’nin yanısıra faaliyet gösterdiği Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Moldova, KKTC ve Ukrayna’da büyümeye devam eden Turkcell, ikinci çeyrekte bu geniş coğrafyada 57.8 milyon aboneye ulaştı.

Uluslararası genişleme stratejisi kapsamında; Belarus’taki GSM operatörü Belarusian Telecommunications Network’ün (BeST) hisselerinin yüzde 80’inin alımı için anlaşma imzalayan Turkcell; Ukrayna pazarındaki deneyimini, nitelikli işgücü ve yüksek büyüme potansiyeline sahip Belarus pazarına da taşımayı hedefliyor.

Geçen yılın ikinci çeyreğine oranla gelirlerini YTL bazında %9 yükselten Turkcell, bu çeyrekte 2 milyar 181 milyon YTL (dolar bazında %17 artışla 1 milyar 755 milyon dolar) gelir kaydetti. Net kar ise, geçen yılın aynı dönemine oranla yine YTL bazında %44 artış göstererek 531.7 milyon YTL’ye (dolar bazında %56 artışla 426 milyon dolar) ulaştı.

Tarihindeki en yüksek faturalı abone alımına bu çeyrekte ulaşan Turkcell’in, 30 Haziran 2008 itibariyle toplam abone sayısı 35,4 milyona yükseldi. Turkcell’in, abone başına elde edilen bileşik aylık geliri (ARPU) 18.5 YTL (14.9 dolar), aylık ortalama kullanımıysa (bileşik) 92.6 dakika olarak gerçekleşti.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv Turkcell’in ikinci şeyrek sonuçlarını açıkladığı toplantıda Recep İvedik hakkındaki sorulara da cevap verdi. Ciliv Turkcell’in yeni dönemdeki kampanyalarında Recep İvedik karakterini kullanmasını yorumlarken “Türkiye’de Recep İvedik’i seven çok insan var” dedi. Recep İvedik karakterinin özünde iyi, sözlerine fazla dikkat etmese de saygılı ve dürüst bir karakter olduğunu söyleyen Ciliv ayrıca Şahan Gökbakar’ı da başarılı bir sanatçı olarak desteklediklerini söyledi ve “Turkcell olarak yetenekleri değerendirmek istiyoruz” dedi.

Recep İvedik karakterini herkesin sevmesinin beklenemeyeceğini söyleyen ve “Selocanları da sevmeyenler çıkabilir.” diyen Ciliv, “Şirket olarak sürekli yenilikleri deniyoruz. Başarılı olursak devam ederiz olmazsak yeni şeyler deneriz” dedi.

Telekomünikasyon şirketlerinin yoğun kapmayna aktivitesine de dikkat çeken Ciliv, özellikle yurtdışından gelen konuklarının ülkemizdeki telekom reklamlarının bu kadar fazla olmasına şaşırdıklarını söyledi ve “Bizim sektör olmasaydı reklam sektörü ne olurdu?” yorumunu yaptı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.