MediaCat

Sürekli kalori sayanlar için: “F.ck the Diet!”

Ogilvy, Unilever’in Alman gıda markası Du Darfst için yaptığı kampanya, ağızlarda kötü bir tat bıraksa da tam olarak yapmak istediğini başardı.

Sürekli kalori sayanlar için: “F.ck the Diet!”

Ogilvy, Unilever’in Alman gıda markası Du Darfst için yaptığı kampanya, ağızlarda kötü bir tat bıraksa da tam olarak yapmak istediğini başardı.

İngilizce slogan kullanarak "F.ck the Diet" diyen Ogilvy, Du Darfst ürünlerini tüketenlerin, kendilerini diyette hissetmediklerini savunuyor. Du Darfst Almanca "yapabilirsin" anlamına geliyor.

Markanın web sitesi kullanıcıları "F.ck the Diet" rozetini indirmeye teşvik etmek için tasarlanmış. Markanın Facebook sayfası ise, sloganı açık açık yazmayarak, "F*** the Diet" şeklinde belirtiyor.

Ogilvy Düsseldorf’un hazırladığı genç, ince ve güzel insanların eğlenceli bir şekilde sandviç yerken görüntülendiği ve sonunda "F.ck the Diet" sloganının yer aldığı televizyon reklamı ise günün her saatinde yayınlanıyor.

Unilever Almanya sözcüsünün reklam hakkında yaptığı açıklamaya gelince; "Yayında olan Du Darfst reklamları, kamuoyunu tarafından çok konuşulmaya başladı. Kampanya direkt olarak Alman tüketicilerini hedefliyordu ve kullandığı dili Alman tüketicilerin rahatsız edici bulduğuna inanmıyoruz. Bu yüzden kampanyada kullanılan slogan sansürlenmeden gazetelerde, radyolarda yayınlanmaya devam ediyor." diyor.

Facebook’ta kampanyanın tonu düşürülmüş olmasına rağmen, Alman tüketicilerin tepkileriine bakılırsa reklamların beklenilen etkisinin pek geçerli olmadığı görülüyor. Facebook duvarına sloganın aptalca olduğunu yazan birçok tüketici var.

Kampanyanın arkasında söylenmek istenen felsefe ise markanın sitesinde belirtiliyor: Sitede "Yağ yok, karbonhidrat yok, ve saat 17’den sonra yemek yemek yok! Diyet listesi uzun ve can sıkıcıdır. Buna bir son verin!" diyerek, yemek ve diyet alışkanlıkları hakkında ipuçları veriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.