MediaCat

Sürdürülebilir markalara dönüşüm başladı

Sürdürülebilirlik Akademisi’nde geleceğe odaklı yeni sivil inisiyatif tanıtıldı.

Sürdürülebilir markalara dönüşüm başladı

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından ilk kez düzenlenen Sürdürülebilir Markalar Konferansı’nda iş dünyasında sürdürülebilirlik dönüşümü ile marka yönetmenin ve pazarlamanın ele alındı.

Unilever, Coca Cola, Vodafone, BSH Ev Aletleri, Kale Grubu, Teknosa, Soyak, TSKB gibi Türkiye’nin önde gelen markalarının temsilcileri ve yurtdışından gelen konuşmacılar, sürdürülebilirlik ekseninde yeniden tanımlanan marka değerlerinin paylaştılar.

BSH Ev Aletleri, Unilever Türkiye ve Vodafone Türkiye’nin ana çözüm ortaklığı ile gerçekleştirilen ve bu yıl ilki düzenlenen konferansta, sürdürülebilir bir gelecek için hayata geçirilmesi gereken uygulamalar, Interbrand Bölge Direktörü Michael Benson, Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) Wuppertal Institute Proje Direktörü Cheryl D. Hicks, Sürdürülebilirlik İletişimi Ajansı Futerra’nın Murahhas Azası Jeff Melnyk tarafından katılımcılara aktarıldı.

Konferansta ayrıca, 2020’lere Doğru Sürdürülebilir Yaşam Planı başlıklı konuşmasıyla Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Cem Tarık Yüksel, Dünyada Kaynaklar Azalıyor, Markalar Ne Yapmalı? başlıklı konuşmasıyla WWF Türkiye CEO’su Tolga Baştak,  Sürdürülebilir Geleceğin Öncüsü Olmak başlıklı konuşmasıyla BSH Ev Aletleri Marka Pazarlama Direktörü Hakan Turalı ve Başarılı ve Sorumlu Marka Olmak başlıklı konuşmasıyla Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Semra Sevinç yer aldı.

Değişimi Yönetmek: Sürdürülebilirlik Ekseninde Yeni Marka Stratejileri  başlıklı oturumda Coca Cola Kurumsal İlişkiler Direktörü Atilla Demir Yerlikaya ve Kale Grubu Yapı Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı İhsan Karagöz görüşlerini paylaştılar.             

Sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen Sürdürülebilir Markalar Konferansı, “Karbon Nötr Konferans’’ olarak organize edildi. Konferans süresince ortaya çıkan CO2 emisyonları hesaplanarak konferansın karbon ayak izi silindi.

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.