Süper kahramanlar sponsorlu olsaydı…

Cevabı tasarımcı Roberto Santos'un 'Sponsorlu Kahramanlar' serisinde.

12.03.2013 - 09:58 | Ali Kuru

Süper kahramanlar sponsorlu olsaydı...

Süper kahramanların birçoğu daha iyi bir dünya için suçla savaşır ve biz onları bu yüzden severiz. Peki ya markalar süper kahramanlara sponsor olsaydı ve kahramanlarımız kendilerine sponsor olan markaları temsil etmek için para alsalardı?

Bu sorunun cevabını, İtalyan grafik tasarımcı Roberto Vergati Santos ‘Sponsorlu Kahramanlar’ adlı illüstrasyon serisinde şekillendirmiş.

Santos, çizgi romanlardan ve filmlerden tanıdığımız süper kahramanların her birini bir markayla eşleştirerek, o markanın renkleri ve logosunu kullanarak giydirmiş.

Seride Batman, Nike marka spor ayakkabıyla görülürken, McDonald’s’ın sponsor olduğu Tony Stark’ın ‘Iron Man’ kostümü gibi ilginç denemeler göze çarpıyor.

Santos, neden böyle bir çalışma gerçekleştirdiğini şu sözlerle açıklıyor: “Düşünün ki bir gün kapitalizm öyle bir noktaya ulaşacak ve büyük markalar süper kahramanlara sponsor olacak. Eğer bu gerçekleşirse süper kahramanların imajı ne yönde etkilenir? Bu hipotezden hareketle, bazı karakterler üzerinde bunu denemeye ve böyle bir fikrin sonuçlarını görmeye karar verdim.”

Melis Madanoğlu Sözer

(kaynak: design taxi)

[GaleriEkle url=”super-kahramanlar-sponsorlu-olsaydi”]

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.