Super Bowl heyecanı Roblox’ta başlıyor

NFL, Super Bowl'a günler kala Roblox'ta gelecekte farklı deneyimlere de ev sahipliği yapacak etkileşimli bir oyun başlatıyor.

10.02.2022 - 17:03 | Simge Şenses

Amerikan Ulusal Futbol Ligi (NFL) Super Bowl öncesi maç heyecanına Roblox işbirliğinde start veriyor. Metaverse’teki varlığını genişletmeyi amaçlayan NFL, bunu çevrimiçi oyun platformu Roblox’ta gelecekte farklı deneyimlere de ev sahipliği yapacak NFL Tycoon isimli bir oyun başlatarak yapıyor.

NFL’i Roblox’ta kalıcı bir deneyime sahip ilk büyük spor ligi yapan oyun, oyuncuların stadyumlar inşa edip takımlar kurarak kendi franchise’larını yönetmelerine izin verecek ve skor tablosunda yükselmek için birbirlerine karşı verdikleri mücadelelere sahne olacak. Oyun, yıl boyunca NFL takvimiyle denkleşen sanal canlı etkinliklere ve aktivasyonlara da ev sahipliği yapacak. Bunlardan ilki, metaverse geliştirme stüdyosu Melon işbirliği içinde geliştirilen ve NFL Tycoon bünyesinde bir mini oyun olan Destruction House olacak.

NFL’i Roblox’a çeken, elbette platformun artan popülaritesi ve markalara genç tüketicilerle bağ kurma şansı sunuyor olması. Bugüne dek Roblox’ta kalıcı deneyimler inşa eden ve gördükleri etkileşimden etkilenen markalar arasında Vans, Ralph Lauren ve Forever21 gibi moda devleri de yer alıyor.

NFL’in tüketici ürünleri kıdemli başkan yardımcısı Joe Ruggiero yaptığı açıklamada işbirliğiyle ilgili düşüncelerini, “Roblox’u, taraftarların NFL futbolunun hem oyun hem de iş tarafını öğrenebilecekleri bir platform olarak görüyoruz. Sürekli olarak yeni deneyimlerle gelişecek olan bu dinamik alanın bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz” sözleriyle dile getiriyor.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.