Sundance Film Festivali online’a taşınıyor

Festival, sağlık endişeleri sebebiyle planlarını değiştiriyor.

06.01.2022 - 12:03 | Simge Şenses

Bu ay meraklılarıyla hibrit olarak buluşması planlanan Sundance Film Festivali’nin tamamen uzaktan gerçekleştirileceği duyuruldu. Festivali online ortama taşıma kararı, Covid-19’un yeni varyantı Omicron’un yayılma hızının yarattığı endişelere bağlı olarak alındı.

Sundance’ten gelen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ekiplerimiz bir yıl boyunca benzersiz bir festival planlamak için çalıştı ve ilk hibrit Sundance Film Festivali’ni dört gözle bekliyorduk. Ancak en iddialı protokollere rağmen, beklenmedik bir hızla yayılan Omicron varyantı, ülke genelinde sağlık güvenliği, seyahat ve diğer altyapıların sınırlarını zorluyor. Utah’ta festivali yüz yüze deneyimleyemeyecek olmak derin bir kayıp olsa da dünyanın dört bir yanından binlerce sanatçıyı, izleyiciyi, çalışanı, gönüllüyü ve paydaşı bir araya getirmenin güvenli ve mümkün olduğuna inanmıyoruz.”

Festival, planlandığı gibi 20 Ocak’ta başlayacak ve 11 gün sürecek. Festivalin yedi uydu ortağı, 2-30 Ocak tarih aralığında yerel toplulukları için gösterimlere ev sahipliği yapacak. Organizatörler, halihazırda satın alınmış biletlerle ilgili güncellemeler için bilet sahipleriyle iletişime geçecek.

Kaynak: Screen Daily

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.