Su sektöründeki rekabet reklamlara yansıdı

Havaların ısınmasıyla birlikte su sektöründeki reklam savaşları da hız kazanmaya başladı

23.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Havaların ısınmasıyla birlikte su sektöründeki reklam savaşları da hız kazanmaya başladı. Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans araştırmasında, Mayıs ayından günümüze medyadaki su sektörü reklamlarının toplam 6 bin 513’e ulaştığı tespit edilirken, sektörün en çok televizyonu tercih ettiği ortaya çıktı.

“Sırma” ekranda ve yazılı basında en çok reklam veren firma

Elliye yakın firmanın faaliyet gösterdiği su sektöründe, ekranda 15 markanın boy gösterdiği belirlenirken, yayınlanan 3 bin 900 reklam spotunun 25 saati aşan bir süre yer aldığı tespit edildi. En çok reklam veren firmalar içinde ilk sırada Sırma bulunurken, Nestle ikinci, Pınar’da üçüncü sırada yer aldı.

Yazılı basında aynı dönemde 19 firmanın 100’ü aşkın reklamı yayınlanırken, ilk sırada yer alan Sırma’yı, Saka ve Süral Su takip ediyor.

Nar Ajans’ın radyoyu kapsayan reklam araştırmasında ise, su sektöründen dört firmanın bu mecrayı kullanırken, yayınlanan 2 bin 513 reklam spotu 13 saate yakın bir süreyi bulduğu saptandı. Radyoda en çok reklam veren firma Buzdağı olurken, Marsan ikinci, Damla da üçüncü sırada yer aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.