‘STP Mükemmellik Ödülleri’ yine Garanti’nin

Garanti Bankası, 2007 yılında da dünyanın önde gelen bankalarından STP Mükemmellik Ödülü...

01.09.2008 - 10:19 | MediaCat

Garanti Bankası, 2007 yılında da dünyanın önde gelen bankalarından STP Mükemmellik Ödülü (Straight Through Processing /Uçtan Uca Otomasyon) aldı. STP Mükemmellik Ödülü, yurtdışına gönderilen transfer swift mesajlarında, swift merkezi ve muhabir bankaların belirlediği STP’yle ilgili kurallara uygun hareket edilmesine ve bankaların yakaladığı başarı oranına göre veriliyor.

Garanti Bankası 2007 yılında gerçekleştirilen dolar ödemelerindeki %98 hatasızlık oranıyla, Deutsche Bank tarafından 6. kez, The Bank of New York Mellon ve Türkiye’de bu sene sadece iki bankaya ödül veren JP Morgan Chase Bank NA tarafından 4. kez ödüle layık görüldü. Ayrıca %99 hatasızlık oranıyla Citibank tarafından 2. kez, %97 hatasızlık oranıyla ise Standard Chartered Bank tarafından 2. kez ödüllendirildi.

Garanti, aynı yıl gerçekleştirilen Euro ödemelerindeki %97 hatasızlık oranıyla, Deutsche Bank’tan 6. kez ödül aldı. Türkiye’de ilk defa verilen Dresdner Bank STP Mükemmelik Ödülü de, Euro ödemelerinde %95’in üzerinde hatasızlık oranıyla, yine Garanti Bankası’nın oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.