Steve Jobs iCloud’u tanıttı

Apple CEO'su dijital dünyayı değiştirecek hizmeti tanıttı.

07.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Apple CEO’su dijital dünyayı değiştirecek hizmeti tanıttı.

Apple CEO’su Steve Jobs uzun zamandır beklenen iCloud servisini tanıttı. iCloud bilişim dünyasında devrim niteliğinde bir teknoloji olarak kabul ediliyor. iCloud ile birlikte kullanıcılar ana server bilgisayarlardan istedikleri gibi film, müzik indirebilecek, dosyalarını ve bilgilerini bu bilgisayarlara kaydedebilecek.

Steve Jobs iCloud ile birlikte PC ve Mac bilgisayarların sadece birer "cihaz" konumuna düşürdüklerini söyledi. "Dijital hub’a geçiyoruz, iCloud sizin dijital yaşamınızın merkezi olacak" diye konuşan Steve Jobs’un sunum performansının da yerinde olduğu görüldü.

iCloud hizmeti tüm Apple uygulamalarıyla uyumlu olacak ve kullanıcıların kaydettiği tüm dosyalara tüm cihazlardan ulaşılmasını sağlayacak. Tüm kullanıcılar fotoğraflarını, adres defterlerini randevularını ve kişiye özel uygulamalarını iCloud’a yükleyebilecek.

iCloud ücretsiz

Apple ayrıca bu hizmetin ücretsiz ve reklamsız olacağını açıkladı. iCloud sistemi Apple’ın işletim sistemi iOS’e sahip cihazlarda kullanıma açık olacak.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.