Steve Jobs, bu kez dolandırıcılara ilham verdi

Trend Micro, Steve Jobs adına Apple’ın bedava iPad dağıttığı ile ilgili Facebook mesajı hakkında kullanıcıları uyarıyor.

11.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Trend Micro, Steve Jobs adına Apple’ın bedava iPad dağıttığı ile ilgili Facebook mesajı hakkında kullanıcıları uyarıyor.

Dünyayı etkileyen olayları ve trajedileri kendilerine fırsat olarak gören siber dolandırıcılar, tuzakları için son olarak Apple’ın eski CEO’su Steve Job’sun ölümünü kullanıyor. İçerik güvenliği firması Trend Micro, Facebook kullanıcılarını bu yeni dolandırıcılıkla ilgili uyarıyor.

Steve Job’sun anısına Apple şirketinin ücretsiz iPad dağıttığını, iPad almaya hak kazanmak için de linki duvarınızda paylaşmanız gerektiğini içeren bir mesaj Facebook’da dolaşıyor. Her sanal dolandırıcılık tuzağında olduğu gibi bu linke tıklayan kullanıcılar konuyla ilgisi olmayan dolandırıcıların oluşturduğu sayfaya yönlendiriliyor. Arka planda ise dolandırıcılar sizin Facebook duvarınıza aynı mesajı yerleştiriyorlar.

Mesajın İngilizce ve Japonca gibi birkaç farklı dilde olduğunu belirten Trend Micro yetkilileri, mesajın Türkçe olarak yayınlanma ihtimalinin de bulunduğunu, Facebook kullanıcılarının kesinlikle bu tip mesajları silmeleri ve linke tıklamamaları gerektiğini belirtiyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.