Stay Influence 5. yılını kutluyor

Dijital influencer marketing ajansı Stay Influence’ın 2016 yılında başlayan yolculuğu devam ediyor.

Advertorial 10.06.2021 - 14:43 | MediaCat

Türkiye’nin ilk dijital influencer marketing ajanslarından Stay Influence, yıllar içinde gerçekleştirdiği yüzlerce kampanya ve üretilmiş binlerce içerikten aldığı güçle birlikte şimdi beşinci yılını kutluyor.

Ajansın beş yılı geride bırakan yolculuğunu Stay Influence Kurucusu ve CEO’su Orhan Beyazıt anlatıyor:

Hem dijital kreatif içerik hem de influencer ajansı gibi çalışıyoruz

Arkamızda bıraktığımız yıllara baktığımda, bir şeyleri değiştirebilmiş olduğumuzu görüyorum ve aslında bundan dolayı çok mutluyum. Çünkü bizler, markaların influencer kelimesine dahi mesafeli yaklaştıkları dönemlerde, dinamikleri kendi içinde dahi çok hızlı değişen dijital dünyayı odağımıza alarak, 2016 yılının başlarında kurulduk.

İlk senemiz bir yandan pazarı ve işin dinamiklerini öğrenirken bir yandan da portföyümüzü genişletmekle geçti. Yine ilk yıllarda videolu içeriğin ve YouTube’da üretilen içeriklerin ne kadar kıymetli olacağını anlatmaya çalışırken, sırasıyla Instagram ve şimdi de TikTok hayatımıza dahil oldu. Bunların hepsi deneyim pazarlaması için ciddi bütçeler ayrılan birer mecra haline geldi. Özellikle YouTube günümüzdeki pek çok platforma da ilham kaynağı oldu. İçeriğin gücünü son dönemde çok daha iyi anladık fakat bu kez de uçsuz bucaksız bir içerik denizi haline gelen dijital mecralarda görünürlük kaygısı taşımaya başladık.

Stay Influence Kurucusu ve CEO’su Orhan Beyazıt

İşte biz de tam bu noktada ürettiğimiz stratejiler ve çözümler ile iş ortaklarımıza hizmet veriyoruz. Influencer ajansı demek, menajerlik hizmeti gibi algılanabiliyor. O yüzden biz kendimizi “Dijital Influencer Ajansı” olarak konumlandırıyoruz. Stay Influence olarak, aldığımız brief’ler doğrultusunda öncelikle yıllık ya da kampanya bazlı doğru bir strateji belirlenmesi için çalışıyoruz. Ardından bu stratejiyi arkamıza alarak mecraya göre, markanın ve ürünün hikâyesine uygun yaratıcı içerikler hazırlayarak bu projeleri doğru influencerlar ile eşleştiriyoruz. Aslında hem dijital kreatif içerik hem de influencer ajansı gibi çalışıyoruz. Bizim fark yarattığımız en önemli nokta bu. Projelerimizde; markanın ve ürünün hikâyesini, tüketici ile bağ kuran yaratıcı içerikler ile influencerlar üzerinden anlatarak farklılaşıyoruz. İçeriklerin sıradanlaşmasına ve kaybolmasına engel oluyoruz. Kreatif işler yapınca o projenin performansı katlanıyor. Mecraya göre kreatif, doğru influencer seçimi ve deneyimli ellerde yönetilen projenin başarısız olma ihtimali yok. 65 bin takipçisi olan bir influencer’dan 1 milyon erişim aldığımız projelerimiz oldu.

Stay Influence’ın 2021 hedefleri

Hedeflerimizden ve pazarın büyüklüğünden bahsetmek gerekirse, influencer marketing pazarı her yıl dikine bir şekilde büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl pandeminin de etkisiyle birlikte işlerimiz bir ay kadar duraksadı. Markalar ne yapacağını bilemedi. İlk şokun atlatılmasıyla birlikte hem markaların hem ajansların “Evde ne tarz içerikler üretebiliriz?” sorusuna aradıkları cevapların getirdiği bir patlama yaşandı. Dijital içeriğe olan taleple birlikte harcanan bütçeler o günden beri hızla yükseliyor. Sektörden de topladığımız verilerle birlikte influencer marketing pazarının büyüklüğünün 2020 yılında e-comm kullanımlarıyla birlikte 300-350 milyon TL büyüklüğe ulaştığını düşünüyoruz. Biz de bir önceki yıla göre yüzde 100’ün üzerinde, yani pazarın üzerinde bir büyüme yaşadık.

Ciddi hedeflerimiz var; yurtdışı pazarında daha fazla paya ve global ölçekteki büyük ödüllere sahip olmak istiyoruz. Sektöre daha fazla insan kaynağı yetiştirmek ve influencer marketing pazarının sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Şirketler için 5’inci, 10’uncu yıl gibi zaman dilimleri önemli dönüm noktalarını ifade eder. Biz de sektördeki altıncı yılımızda hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz.

Portföyünde birçok marka bulunan Stay Influence; LC Waikiki, CoreGames, Signal, Garanti BBVA, Abdi İbrahim, Sebamed, Shop&Fly, Axa Sigorta gibi birçok markaya hizmet verdiği gibi, üçüncü parti olarak da global network ajanslarıyla çalışmaya devam ediyor.

Ajansın portföyüne daha detaylı göz atmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.