Starbucks köklerine geri dönüyor

Starbucks 15 yıl öncesine dayanan bir fikir ile köklerine geri dönüyor. Yeni konsept ile...

20.07.2009 - 16:42 | MediaCat

Starbucks 15 yıl öncesine dayanan bir fikir ile köklerine geri dönüyor. Yeni konsept ile cafe ortamında alkollü içeceklerin de bulunacağı butik bir cafe ortamı yaratılması hedefleniyor.

Yeni Starbucks konsepti alkol, yeni yiyecek çeşitleri ve eğlenceli bir ortam sunacak. Yeni konsept ile kahve evinin daha küçük çapta ama toplumun katılımının yüksek olduğu, toplu eğlencenin sağlanacağı bir yapı sağlanmak isteniyor.

Gelecek hafta açılacak ilk lokasyonun ismi ‘Fifteenth Avenue Coffee and Tea’. Bu konseptte ilk 3 lokasyon Seattle’da açılacak. Gece eğlencesine meraklı olanlar bira, şarap, yeni yemek seçenekleri, bir takım film gösterimleri, müzik, oyunculuk ve şiir okuma gibi bir sürü eğlence paylaşabilecekler.

Bu tarz bir cafe kansepti fikrinin tam 15 yıl öncesine dayandığını bildiren Starbuck’ın kıdemli proje yöneticisi Major Cohen, fikrin ‘eski güzel günler’ düşüncesinden ileri geldiğini kaydediyor.

Starbucks deneyimini dönüştürüyor

Starbucks’ın deneyimini farklı bir yöne çeken proje şu an için sadece test aşamasında. O nedenle her bölgede açılmayacağı, sadece projenin başarılı olduğu taktirde gelişim göstereceği kaydediliyor. Gece saatinin kalabalık ortamlarının veya alkolik içeceklerin satıldığı bir mekândan öte amaçlarının butik bir konsept yaratmak yönünde olduğu kaydediliyor.

Kaynak: Adage

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.