Starbucks Çin malı kahve satacak

Amerikan kahve zinciri Starbucks, Çin malı kahve çekirdeklerini dünyanın dört bir yanına yayılmış işyerlerinde kullanacak...

17.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Amerikan kahve zinciri Starbucks, Çin malı kahve çekirdeklerini dünyanın dört bir yanına yayılmış işyerlerinde kullanacak.

‘Global Times’ gazetesi, Starbucks’ın Çin’in ünlü Yunnan kahvelerini 49 ülkede satışa sunacağını bildirdi. Gazeteye göre, öncelikle Çin’deki 700 kahve, işyerlerinde servise sunulacak Yunnan kahvesi, Starbucks’ın 3 yıl süren araştırma ve testlerin ardından yetiştirilmeye başlandı.

Yunnan eyaletinin ünlü Shangri-la bölgesinde yetiştirilen kahve çekirdeklerinin kavrulmak üzere Amerika ya da Hollanda’ya gönderileceği, dağıtımın bu merkezlerden yapılacağı kaydedildi.

Starbucks’ın Çin’de kahve kültürünü neredeyse sıfırdan yarattığını vurgulayan uzmanlar, Çinli tüketicilerin doldurduğu kahve işyerlerini işaret ediyor. Çin’e 1999’da giren Starbucks, halihazırda 700 olan kahve dükkanı sayısını 10 bine çıkarmayı planlıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.