Spotify’dan reklamverenler için yeni bir hizmet

Spotify Ad Studio ile kampanyaların kolaylıkla hazırlanması planlanıyor.

22.09.2017 - 10:14 | Sencer Uçar

Spotify ücretsiz sürümünü yeniliyor

Haziran ayı verilerine göre aylık aktif kullanıcı sayısı 140 milyona ulaşan ve 90 milyon kullanıcısının platformda yer alan müziklere reklam destekli erişebildiği Spotify, reklam faaliyetlerini bir adım öteye taşımak adına reklamverenlere self servis reklam hizmeti vermeye başladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde devreye sokulan deneme aşamasındaki Spotify Ad Studio adlı servis aracılığı ile markalar, reklamlarını yaş, cinsiyet, lokasyon ve müzik zevki gibi kriterlere göre hedef kitlelerine ulaştırabilecek.

Reklamverenlerin platforma yükleyecekleri metinlerin seslendirmesi, kendi seçtikleri arka plan müziği ile birlikte Spotify Ad Studio tarafından yapılacak. Reklamverenlere, platforma kendi hazırladıkları ses dosyalarını yükleme seçeneği de tanınacak. Yükleme işlemlerinin ardından bütçenin belirlenmesi ile birlikte kitle hedeflemesi gerçekleştirebilecek.

Reklam gelirlerinin büyük bir kısmını direkt satışlardan elde eden Spotify, Spotify Ad Studio’nun ilerleyen yıllarda reklam gelirlerinin önemli bir kısmını oluşturmasını hedefliyor.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.