Spotify’dan Clubhouse’a rakip uygulama: Greenroom

Ses temelli iletişim platformu bugün itibarıyla kullanıma açıldı.

16.06.2021 - 16:59 | Sencer Uçar

Spotify'dan Clubhouse'a rakip uygulama: Greenroom

Ses temelli iletişim platformu sunma arayışındaki Spotify, yeni uygulaması Greenroom’un bugün yayınlandığını duyurdu.

Spotify’ın Clubhouse benzeri uygulaması Greenroom, şirketin geçtiğimiz aylarda satın aldığı Betty Labs bünyesindeki spor odaklı uygulama Locker Room’u temel alıyor. Locker Room kullanıcıları bugün itibarıyla Spotify’ın yeşil-siyah renklerine, logosuna ve fontuna göre yeni görsel kimliğine ulaşan uygulamayı kullanmaya başlayacak.

Greenroom’da kullanıcılar spor, müzik ve kültür gibi farklı konularda sohbetlere katılabilecek. Sohbetler, sunulan kayıt seçeneği aracılığıyla podcast’lere dönüştürülebilecek. Uygulamaya Spotify hesabıyla kayıt olunabilecek ancak her Greenroom kullanıcısının Spotify hesabının olması şartı bulunmayacak. Detayları henüz açıklanmayan Spotify Creator Fund aracılığıyla uygulamada içerik üreticilerine gelir elde etme olanağı da sağlanacak.

iOS ve Android’de 135 pazarda kullanıma açılan Greenroom ilk etapta yalnızca İngilizce kullanılacak. Uygulamadaki dil seçeneklerinin ileride genişletilmesi planlanıyor.

Kaynak: The Verge, TechCrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.