Spotify’da video podcast dönemi başlıyor

Video podcast özelliğinden tüm Spotify üyeleri faydalanabilecek.

21.07.2020 - 18:09 | Sencer Uçar

Spotify ve Storytel’den işbirliği

Spotify, denemelerine geçtiğimiz aylarda başladığı video podcast özelliğininin tüm dünyada kullanıma sunulduğunu duyurdu. Hem premium hem de ücretsiz üyelerin kullanımına açılan video podcast özelliğinde Spotify kullanıcıları seçili yayıncıların video içeriklerini izleyebilecek. YouTube’da yalnızca premium kullanıcılar video içerikleri arka planda dinleyebilirken, Spotify kullanıcıları video podcast’lerin ses ve videolu versiyonları arasında kusursuzca geçiş yapabilecek ve cihazlarında başka işlemler yaparken podcast dinlemeyi de sürdürebilecek.

Spotify’ın hem masaüstü hem mobil uygulamasında kullanılabilecek yeni özellikte video, sesin yerini almaktan ziyade sese ilave bir unsur olacak. İhtiyaç duyulması halinde podcast bölümleri cihazlara indirilebilecek ya da yalnızca ses formatında oynatılabilecek.

İçerik üreticilerine mevcut kitlelerini genişletme olanağı sunması düşünülen video podcast özelliği Spotify için yeni reklam fırsatları da verecek. Bugün itibarıyla, yalnızca formatın desteklendiği pazarlarda kullanıma sunulan video podcast özelliği ilerleyen günlerde tüm dünyada yayında olacak.

Kaynak: TechCrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.