Speedo ve Puma Nike’a fark attılar

Nike ve Adidas büyük profilli sponsorluklarla uğraşırken, Puma ve Speedo gibi küçük çaplı rakipleri...

26.08.2008 - 10:05 | MediaCat

Nike ve Adidas büyük profilli sponsorluklarla uğraşırken, Puma ve Speedo gibi küçük çaplı rakipleri daha büyük çaplı bir farkındalık yarattılar. Puma ve Speedo, olimpiyatları domine eden atletler ile daha büyük başarı elde ettiler. Sürekli altın alan Amerikalı yüzücü Michael Phelps’in mayosu Speedo’da çok büyük bir sükse yaptı. Speedo giyen yüzücülerin başarısı yüzmede madalya alanların yüzde 90’nına denk geliyor.

Zeta Interactive firmasının yaptığı araştırmaya göre, Speedo firması bu başarıyla internetteki marka bilinirliğini yüzde 128 artırdı. 31 Temmuz-18 Ağustos arasında yapılan araştırmaya göre, online olarak ‘Speedo’ markası hakkında chat edenlerin adedi yüzde 128 arttı. ‘New Balance’ hakkında chat edenlerin oranı yüzde 67, ‘Reebok’ hakkında chat edenlerin oranı yüzde 66, ‘Puma’ hakkında chat edenlerin oranı ise yüzde 64 arttı. Daha büyük ölçekli firmalardan olan ‘Adidas’ hakkında chat edenlerin oranı yüzde 18, ‘Nike’ hakkında chat edenlerin oranı ise yüzde 17 artış gösterdi.

Kaynak:www.adage.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.