Soyak ‘Geleceğe bir damla sakla’ projesini yaygınlaştırıyor

Soyak’ın su tasarrufuna yönelik olarak “Geleceğe Bir Damla Sakla” projesi, kapsamını genişleterek devam ediyor.

27.09.2007 - 16:36 | MediaCat

Soyak’ın su tasarrufuna yönelik olarak “Geleceğe Bir Damla Sakla” projesi, kapsamını genişleterek devam ediyor. Son olarak, Soyak Mavişehir projesinin ortak kullanım alanlarında ve Soyak merkez binasında bulunan musluk ve pisuarlar su tasarrufu sağlayan sensörlü tipleriyle değiştirildi.

Gayrimenkul sektörünün lider kuruluşu Soyak, 2007 yılı içerisinde hayata geçirdiği Geleceğe Bir Damla Sakla sosyal sorumluluk projesi kapsamındaki çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Ülkemizdeki su kaynaklarının giderek azalması ve gelecekte susuzlukla karşılaşma tehlikesine karşı İzmir Çiğli Rotary Kulübü ile başlatılan proje kapsamında, ilk olarak İzmir’de bulunan iki okulun musluk ve pisuarları sensörlü olarak değiştirildi, rezervuarlar yenilendi. Ayrıca, okullarda su tasarrufu konusunda bilinçlendirici faaliyetler düzenlendi. KSS projesinin ikinci aşaması olarak da, İzmir’de bulunan Soyak Mavişehir projesinin ortak kullanım alanlarındaki su tüketim kanalları, sensörlü tipleriyle değiştirildi. Aynı çalışma, Soyak’ın İstanbul merkez binasında da uygulandı. Tüm çalışanlar bu konuda bilgilendirildi.

Soyak Kurumsal İletişim Takım Lideri Fatma Çelenk, “Geliştirdiğimiz konut projeleri ile çağdaş yaşam alanları oluşturmakla kalmıyor, sosyal sorumluluk projelerimiz ile de toplumsal sorunlara da duyarsız kalmıyoruz. Küresel ısınmanın en vahim sonuçlarından olan susuzluk tehlikesine karşı, önlem ve bilinçlendirme çalışmalarını içeren Geleceğe Bir Damla Sakla projesini yaygınlaştırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Geleneksel olarak her sene gerçekleştirilen Soyak kurum pikniklerinde, bu sene çalışan çocuklarına yönelik olarak da “Geleceğe Bir Damla Sakla” projesi resim yarışması düzenlendiğini ve yarışma birincilerine büyük bir dünya bulmacası hediye edilerek, yaşadığımız dünyanın gençlere emanet edildiği mesajlarını verdiklerini ifade eden Çelenk, suyu tasarruflu kullanmayı özendirmeye yönelik çalışmalara kurum içinde de devam ettiklerini belirtti. İstanbul Merkez ofislerinin su tüketim kanallarındaki yenileme çalışmalarının da bunun bir parçası olduğunu kaydeden Çelenk, toplu kullanım alanlarındaki su tüketiminin daha hijyenik koşullarda ve daha kontrollü olması açısından projenin kapsamının bu noktalarda tutulmasının, toplu bilinç elde edilmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz dedi.

Soyak, İzmir’deki Emlakbank Süleyman Demirel Lisesi ve Çiğli Rotary Ticaret Meslek Lisesi’nden sonra 2007 yılının ilk eğitim döneminde Vali Erol Çakır Lisesi’nde projeyi devam ettiriyor. “Geleceğe Bir Damla Sakla” projesi kapsamına alınacak 13 yeni devlet okulunun daha belirlenmesi çalışmalarını tamamladı. Önümüzdeki günlerde su tüketim kanallarındaki değişimlerin başlayacağı okullardaki yenileme çalışmalarının yıl sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.